ŞUBEMİZİN 24.OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Adana Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube 24. Olağan Genel Kurulu 13 Ocak 2018 de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığına MMO Onur Kurulu Üyesi M. Selçuk Göndermez’ in oy birliğiyle seçildiği Genel Kurula Demokrat Mühendisler Grubu yine damga vurdu. Yeniden seçilerek güven tazeleyen Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Emir Kavi’ nin açılış konuşmasını yaptığı, çok sayıda konuk konuşmacının söz alarak selamladığı 24. Dönem Olağan Genel Kurulu şölen havasında geçti. 14 Ocak 2018 tarihinde MMO Adana Şube Binasında yapılan seçimde ise ‘‘Birlikte Yönetmeye, Birlikte Üretmeye Devam’’ anlayışını sürdüren Demokrat Mühendisler Grubu yine kazandı. Kötü hava koşullarında yoğun yağan yağmura rağmen, Demokrat Mühendisler Grubunun listesi 617  mühendisin oyunu aldı. 

MMO ADANA ŞUBE: BİRLİKTE YÖNETMEYE BİRLİKTE ÜRETMEYE DEVAM DEDİ

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şube 24. Olağan Genel Kurulu 13 Ocak 2018 de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığına MMO Onur Kurulu Üyesi M. Selçuk Göndermez’ in oy birliğiyle seçildiği Genel Kurula Demokrat Mühendisler Grubu yine damga vurdu. Yeniden seçilerek güven tazeleyen Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Emir Kavi’ nin açılış konuşmasını yaptığı, çok sayıda konuk konuşmacının söz alarak selamladığı 24. Dönem Olağan Genel Kurulu şölen havasında geçti.

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kavi yaptığı açılış konuşmasında özetle şunları söyledi:

‘‘Değerli Konuklar,

"Birlikte Üretme, Karar Süreçlerinde Yer Alma Ve Birlikte Yönetme" anlayışı ile geliştirdiğimiz yönetim anlayışını, Şubemizin üyelerinin her anlamdaki bilgi ve birikimlerini ve şubemizin tüm olanaklarının en verimli şekilde yönlendirilmesi çerçevesinde değerlendirdik. İyi bir yöneticilik, örgütün potansiyellerini ve birikimlerini iyi bilmek, doğru değerlendirmek ve ulaşılmak istenilen hedefe, doğru politikalarla ulaşmaktır. Doğru insanlara doğru yer ve doğru zamanda uygun görevleri önerebilmek / verebilmektir. Şube Yönetim Kurulumuz bunu yapmaya çalışmıştır. Tüm çalışmalarımızda öncelikli olarak, yönetmeliklerde belirtilen kurullarıyla, organlarıyla var olan, canlı bir şube örgütlülüğü oluşturmaya çalıştık. Ve şubenin resmi organları haricinde paralel yapılar kurmaya çalışmadık. Şube Yönetim Kurulu, Şube Danışma Kurulları, İşyeri Temsilcileri, Şube Komisyon Üyeleri, Şube Çalışanlarımız, Öğrenci üyelerimiz, Çeşitli alanlarda çalışan üyelerimizle yapılan özel toplantılar ve mümkün olduğunca İşyeri ziyaretleri yaptık. Oda ve Birlik Danışma Kurulları, Oda komisyon ve Çalışma Grupları, Kongre Sempozyum ve Kurultaylarda Şubemizin, Odamızın çalışmalarına hep beraber katkı koyduk.

Üyelerimizle yaptığımız tüm toplantılarda üyelerimizin kendilerini özgürce ifade etmeleri, eleştiri, görüş ve önerilerini bizlerle rahatça paylaşabilmeleri için tüm kanalları açık tutmaya özen gösterdik.

Her yeri kapsayan ve çalışmalara katkı koymak isteyen üyelerimizi engelleyen bir yönetim anlayışını değil, Şube çalışmalarına katkı sunmak isteyen tüm üyelerimize kapılarını açan, kolektif bir yönetim anlayışını benimsedik.

Bir örgütün başarılı olmasının kriterlerinden birisi de geçmişi ile barışık olması, kendi geleceğini tesadüflere bırakmadan planlayabilmesi ve kendi kadrolarını yetiştirebilmesidir. Hayatın, doğanın kuralıdır, “Ancak kendini yeniden üretebilen canlılar, düşünceler, kurumlar hayatta kalabilir”. Çalışmalarımızı yürütürken içinden geçtiğimiz tarihsel sürecin gerekliliklerini ve bizlerin sırtına yüklediği sorumlulukları örgütümüzün tüm kimlikleri ile yerine getirdik.

BİR MESLEK ÖRGÜTÜ ANLAYIŞIYLA;

Üyelerimizin mesleki, toplumsal, ekonomik çıkarlarının korunması,

Mesleki bilgilerin yenilenmesi,

Düzensiz alanların düzenlenerek meslektaşlarımıza yeni istihdam alanları açılması için çalıştık.

BİR EMEK ÖRGÜTÜ ANLAYIŞIYLA;

Halkın, toplumun çıkarlarının korunması için,

Halkın verimli, sağlıklı güvenilir mühendislik hizmeti alabilmesi için çalıştık.

BİR DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTÜ ANLAYIŞIYLA;

Demokrasi mücadelesi vermek,

Kendi içinde demokratik seçimlerle gelip giden, hesap veren ve hesap alan bir çalışma tarzı oluşturmak için çalıştık.

KAMU KURUMU NİTELİĞİNDE BİR KURULUŞ ANLAYIŞIYLA;

Halkın kamunun çıkarlarını savunmak,

Yaptığımız tüm kontrolleri en hassas şekilde yapmak,

Bir kamu kurumunun da özerk olarak neler yapabileceğini herkese göstermek için çalıştık.

Dosta, düşmana kamusal bir bakış açısıyla çalışan bir mesleki demokratik kitle örgütünün neler başarabileceğini göstermeye çalıştık. En büyük ve önemli görevimizin de bu olduğunu yani yukarıda altı çizilen anlayış çerçevesinde bir temel anlayışın iktidarda olduğu yerlerde neler yapabileceğini topluma göstermek olduğunu hiçbir zaman unutmadık. Örgütler bir ağaç gibi kökü, gövdesi, dalları ve yapraklarıyla birlikte vardır. Dalları ve yaprakları olmayan bir ağaç kurumuş olarak değerlendirilebileceği gibi, kökü ve gövdesi olmayan bir dal ve yaprak da var olamaz. Canlı bir örgüt geçmişiyle barışık, geleceği planlayan, bugün ise etkili ve verimli çalışan bir tarz ile var olabilir. Kendimizi geçmişimizle ve geleceğimizle bu büyük ailenin bir parçası olarak görüyoruz. Şubemizin bugün geldiği nokta sizlerin bugün ve geçmişte yaptığınız çalışmaların sonucudur. Ortaya çıkan çalışma ortak eserimizdir. Kendimizi değil ama yönetim ve çalışma anlayışımızı ve Şubemizi geleceğe taşıyacak yaklaşım ve politikaları siz değerli mücadele arkadaşlarımıza, yol arkadaşlarımıza emanet ediyoruz.’’

         14 Ocak 2018 tarihinde MMO Adana Şube Binasında yapılan seçimde ise ‘‘Birlikte Yönetmeye, Birlikte Üretmeye Devam’’ anlayışını sürdüren Demokrat Mühendisler Grubu yine kazandı. Kötü hava koşullarında yoğun yağan yağmura rağmen, Demokrat Mühendisler Grubunun listesi 617  mühendisin oyunu aldı.

MMO Adana Şube 24. Dönem Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri Hasan Emir Kavi, Kerem Şahin, Mustafa Demiryürek,  Erol Zorlu, Ataol Torun Öztorun, Ümit Galip Uncu ve Mehmet Samim Aldık

 Yedek Üyeleri ise Betül Demir, Hüseyin Çalışkanyürek,  Ozan Deniz Toprak, Çağdaş Türköz, Burçin Boğa Yıldırım, Vahap Uğurludemir ve Burak Belhan olarak seçildi.