Söyleşi ve Sosyal Etkinlikler

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Konferans konularının odaklandığı insana dair sunumlardır.

09.05.2008 Cuma - 09.30-11.00 Anadolu Salonu

Davetli Konuşmacı: Bob Bennett - Toyota

Bob Bennett Toyota Motor Gurup Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika Lojistik Bölümü Genel Müdürü olarak görev yapmış ve emekli olmuştur.
Toyota servis parçaları ve aksesuvar tedariği, depo ve lojistik işlemlerinin geliştirilmesinde liderlik etmiştir. Ayrıca 535 tedarikçi, 13 dağıtım merkezi, 7 Kuzey Amerika dağıtımcısı ve 1400 Toyota - Lexus satıcısı ile Toyota Üretim Sistemi‘ni geliştirmiştir.

Jim Womack ve Dan Jones‘un "Yalın Düşünce" adlı kitabında çalışmaları dokümante edilmiştir.

 

ÖZEL OTURUM
09 Mayıs 2008 Cuma - 15.30-17.30 Marmara Salonu

Yalın Dönüşümde Üst Yönetimin Rolü - Bob Bennett
10 ve daha fazla kişi ile katılımda bulunan firmalara Bob Bennett tarafından sunulacak "Yalın Dönüşümde Üst Yönetimin Rolü" konulu oturuma 1 davetiye verilecektir. Sınırlı sayıda (25) katılımcı kabul edilebileceğinden kayıt sırasına göre öncelik verilecektir.

 

09.05.2008 Cuma - 14.00-15.00 - Anadolu Salonu

Davetli Konuşmacı: Keki Bhote - Motorola

Keki Bhote Motorola firmasında Kalite, Altı Sigma ve verimlilik konularında yönetici olarak 42 yıl görev yapmış ve emekli olmuştur. Altı Sigma konularında ABD‘de önde gelen isimlerden biridir. World Class Quality, Supply Management, The Ultimate Six Sigma Beyond Quality Excellence to Total Business Excellence gibi yayınlanmış on beş adet kitabı bulunmaktadır.

 

10.05.2008 Cumartesi - 10.15-11.15 - Anadolu Salonu

Söyleşi 1: Kültürü Değiştirmek

Pakize Türkoğlu - Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü Mezunu
Halil Vural - Ortaklar Köy Enstitüsü Mezunu

Sürekli gelişim sağlamak, mükemmelliğe ulaşmak ve zamanı yakalayabilmek hatta çağın önüne geçebilmek için düşünce, davranış ve fikirlerimizin değişmesi gerekebilir. Böyle bir değişim aslında "Kültür Değişimi"dir ve insanı değiştirmekle başlar. Bunun yolu eğitimden geçer. Köy Enstitüleri Türkiye‘den çıkan ve dünyada "Özgün" bir örnek olarak kabul edilen bir projedir. Model incelendiğinde, Stratejik Yönetim, Yalın Yönetim felsefesi ve yöntemlerini içerdiği görülür. Bu özgün örnek ile Kültür Değişimi konusu incelenecektir.

 

10.05.2008 Cumartesi - 14.00-15.00 - Anadolu Salonu

Söyleşi 2: Değişim Yönetimi

Prof. Dr. Yankı Yazgan (Psikiyatrist)

Yeni yöntemlerle başarıya ulaşmada temel nokta Değişimdir. Değişim kapasitesine sahip olmak bu konuda en önemli avantajdır.

Yeni yöntemlerle başarının sürekliliği ancak bireysel davranış değişimi ile mümkündür. Ancak değişim gerektiğini bilmek ve değişmeyi istemek her zaman yeterli değildir.

Var olan mühendislik ve ekonomi yaklaşımları ile açıklanması ve kestirilmesi zor olan bu süreç psikoloji ve sosyoloji gibi bilimsel yaklaşımlara gerek duyar.