27. GENEL KURUL VE SEÇİMLERİMİZE KATKI, KATILIM VE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Sayın Üyemiz,

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şube 27. Olağan Genel Kurulu, 8 Şubat Cumartesi günü Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde, Genel Kurul seçimleri ise 9 Şubat Pazar günü Sarar İlkokulu’nda gerçekleştirilmiştir.

 

Siz değerli meslektaşlarımızın katılımıyla gerçekleşen Genel Kurulumuzda Ankara Şubemizin iki yıllık (26. Dönem) çalışmaları değerlendirilmiştir.

 

Üyelerimizin görüş, öneri ve katkılarıyla dinamik bir Şube yapısı oluşturmak hedeflerimizden en önemlisidir. Bu nedenledir ki, Genel Kurulumuza katılarak sözünüzü söylemiş, seçimlerimizde ise oyunuzu kullanmış olmanız bizim için çok değerlidir.

 

Ülke, kent, meslek ve meslektaş sorunları karşısındaki duyarlılığınız, bizlere güç vermiştir. Öneriler, tespitler, eleştiriler bu dönemdeki çalışmalarımızda değerlendirilmek üzere not alınmıştır.

 

1996 yılından bu yana yönetimde bulunan demokrat, yurtsever, toplumcu, kamucu mühendislerden oluşan Çağdaş Mühendisler listesi, üyelerimizin güven tazelemesiyle yeniden seçilmiştir.

 

Eşit, özgür, çağdaş, üreten, sanayileşen, hakça bölüşen, demokrasi ve barışın hâkim oluğu bir Türkiye mücadelesinde, 27. Dönem Yönetim Kurulu olarak sizlerin desteğine sahip olduğumuzu bilmek bizlere güven vermektedir.

 

Mesleki dayanışmanız, Şubemizin kurumsal işleyiş ve yapısının geliştirilmesi, meslek, meslektaş çıkarları, kamu ve toplum yararları doğrultusundaki mesleki denetim ve teknik hizmetlerin yürütülmesi, işsiz üyelerimizle dayanışma ve mesleki süreçlerden uzaklaşmalarının önüne geçilmesi, üniversitelerle kurulmuş ilişkilerin geliştirerek geleceğin mühendisleri olan öğrenci üyelerimizin kişisel/mesleki alanlarda gelişimlerine katkı sağlanması, mesleki ve sosyal etkinliklerin geliştirilmesi, Şubemizin ilgili platformlarda temsil edilmesi gibi birçok çalışmaya dönüşecek ve devam eden çalışmalarımızın ilerletilerek sürdürülmesini sağlayacaktır.

 

“Birlikte Üretme, Birlikte Karar Alma ve Birlikte Yönetme” anlayışımızla  dönem boyu yapılacak olan çalışmalarda:

Seminer ve söyleşilere katılım sağlayarak, hazırlanmasını talep ederek ve katkıda bulunarak,

- Komisyonlarımıza katılarak, mesleki uzmanlık alanlarımızda söz sahibi olup komisyonlarımıza çalışma önerilerinizi sunarak,

- Kongre/kurultaylarımıza katılarak, sunumlarınızla zenginleştirerek, çeşitliliğin artması için mesai harcayarak,

- Süreli eğitimlerimizi takip ederek, katılarak ve geliştirilmesi için önerilerde bulunarak,

- Eğitim içerikleri hazırlayarak ve gerekli görülen eğitimleri vererek,

- Sertifikasyon çalışmalarımızda yönlendirici olarak ve içinde yer alarak,

- Mesleki alanlarımızı ilgilendiren yayınlara yazılar yazarak, Oda yayın organlarına bu anlamda katkı sağlayarak,

- Uzmanlık alanlarımızla ilgili görüş bildirerek, bu alanlardaki Oda faaliyetlerinin geliştirilmesi için öneriler sunarak,

- Makina Mobil uygulamamızı indirip Şubemizle aktif iletişim kurarak,

- Oda ve Şube çalışmalarımızın tümüne ilgi ve katılım göstererek, görüş, eleştiri, öneri belirterek

 

desteğinizi ve katılımınızı sürdürmeniz önemlidir.

 

Yeni dönem çalışmalarını meslektaşlarımızın katılımıyla birlik içerisinde, bilimsel-teknik gereklilik ve ilgili standartlar dâhilinde planlamak, yürütmek ve geliştirmek dileğiyle Genel Kurulumuz ve seçimlerimize katılan, katılamayan bütün üyelerimize teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

MMO Ankara Şube

27. Dönem Yönetim Kurulu