DEPREM DAYANIŞMA SEFERBERLİĞİMİZ KAPSAMINDA, ÜYELERİMİZ İÇİN BİLGİ NOTU

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

DEPREM SEFERBERLİĞİMİZ KAPSAMINDA, ÜYELERİMİZ İÇİN

BİLGİ NOTU (11.02.2023)

- Depremin hemen ardından TMMOB Ankara İl Koordinasyonu olarak, TMMOB Afet Koordinasyon grubunun da çalışmaları kapsamında tüm mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımız ile beraber bir dayanışma kampanyası yürütmeye başladık.

- Deprem bölgelerindeki yıkımı gözlemlemek ve genel tespitler yapmak üzere ön değerlendirme ekibi oluşturduk.

- Hasar tespit çalışmalarında yer almak isteyen üyelerimize çağrı yaptık.

- Bölge halkına yardım eli uzatabilmek ve yaraları sarabilmek için bir yandan üyelerimizin mesleki bilgi ve birikimlerini bölgedeki arama-kurtarma faaliyetlerine destek olmak için yönlendirirken, diğer yandan da çok geniş çaplı bir yardım kampanyası başlattık.

- Ankara’dan şu ana kadar 10 adet yardım aracımız deprem bölgelerine ulaştı.

- 07.02.2023 tarihinde 3 adet dayanışma tırımız İskenderun, Antakya ve Pazarcık’a hareket etti, bölgeye ulaştı. Bölgede Koordinasyon ekiplerimiz tarafından teslim alındı, ihtiyaç doğrultusunda sahiplerine ulaştırıldı.

- 08.02.2023 tarihinde yardım malzemeleri ile doldurulmuş 4 adet konteynerı taşıyan 2 tırımız Hatay’a ulaştı, 2 tane konteynerı taşıyan tırımız Kahramanmaraş’a ulaştı, 2 adet tırımız Adıyaman ve Malatya’ya hareket etti. Koordinasyon ekibimize ulaştı. Ayrıca 1 adet kamyonetimiz Elbistan’a ulaştı.

- 09.02.2023 tarihinde bir adet tırımız akşam saatlerinde Maraş\Elbistan’a doğru hareket etti. Elbistan'da koordinasyon ekibimize ulaştı.

- TMMOB Ankara İl Koordinasyonumuz tarafından bölgeye sevk edilen tüm tırlarımız, en az bir temsilcimizin eşliğinde yola çıkmış, bölgedeki koordinasyonumuzun belirttiği bölgelere sevk edilmiş olup, yardım malzemeleri bölgede bulunan koordinasyon ekibimizle birlikte ihtiyaç doğrultusunda doğrudan vatandaşlarımıza, köy meclisine/muhtarına teslim edilmiştir.

- 10.02.2023 tarihinde bir adet yardım aracımız Maraş Onikişubat/Dönütlü Köyü'ne hareket etti.

- TMMOB ön değerlendirme raporu yayımlandı. Buradan veya TTMOB web sitesinden ulaşabilirsiniz.

- Elektrik Mühendisleri Odası, deprem bölgesinin yeniden elektrifikasyonu, çadır/konteyner kentlere güvenli biçimde elektrik verilebilmesi gibi çalışmalarda sorumluluk alma ve işbirliği çerçevesinde AFAD ile görüşmeye başladı. Görüşmeler olumlu sonuçlandı. Odamız çalışmalarını başlatmış olup, resmi olur yazısını beklemektedir.

- Depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı olan yurttaşlarımız ile dayanışma için TMMOB ve üyelerimiz tarafından "TMMOB Barınma Ağı" oluşturuldu. TMMOB Barınma Ağına tmmob.org.tr/barinma adresinden ulaşabilirsiniz.

- Ankara'ya gelen depremzede vatandaşlarımız için, dayanışma seferberliğimiz devam ediyor. Bu kapsamda, kadın, erkek, çocuk ve bebek için

  • kışlık çorap
  • kışlık ayakkabı/bot
  • iç çamaşırı
  • havlu

ihtiyacı vardır.

- Deprem bölgelerine gönderilmek üzere Su Geçirmez Çadır ihtiyacı vardır.

- Deprem bölgelerine gönderilmek üzere kadın/erkek/çocuk iç çamaşırına ihtiyaç vardır.

DAYANIŞMAYA DEVAM!

TMMOB ANKARA İL KOORDİNASYON KURULU