ENSAR’IN KARANLIĞINA KARŞI, ALİKEV’İN AYDINLIĞINDAN YANAYIZ!

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Birliğimize bağlı Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper MERDOĞLU'nun Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına ALİKEV yararına katıldığı için işten çıkarılmasına ilişkin, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 08 Ağustos 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

ENSAR’IN KARANLIĞINA KARŞI, ALİKEV’İN AYDINLIĞINDAN YANAYIZ!

Birliğimize bağlı Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper MERDOĞLU, 23 Temmuz’da gerçekleştirilen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına ALİKEV yararına katıldığı için 12 yıldır çalıştığı TURKCELL’deki işinden çıkartılmıştır.

ALİKEV bizlere, Gezi Parkı’ndan tüm Türkiye’ye yayılan daha güzel bir gelecek umudunun ve o umudun sembollerinden birisi olan Ali İsmail Korkmaz’ın emanetidir. Ali İsmail’in özgür dünya düşünü yaşatmak için ailesinin büyük fedakârlıklarıyla faaliyetlerini sürdüren ALİKEV, her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim bursu vermekte, yürüttüğü kültür-sanat faaliyetleriyle aydınlık bir kuşağın yetişmesine hizmet etmektedir.

ALİKEV’in faaliyetlerini sürdürebilmesi için dayanışma gösteren Alper MERDOĞLU’nun 12 yıldır çalıştığı TURKCELL’den tarafından işten çıkartılması, iş hukukuyla açıklanabilir bir durum değildir. Türkiye’nin en büyük iletişim şirketlerinden biri olan TURKCELL’in ve ülkemizin geldiği durumun aynasıdır. Çocuk tecavüzcüsü çalışanlarıyla bilinen Ensar Vakfı’na sponsor olmaktan yüzü kızarmayan TURKCELL, kendi çalışanlarının ALİKEV’e destekte bulunmasından çekinir hale gelmiştir. Bu utanç verici tutum, AKP’nin dinci-gerici iktidarının ülkede yarattığı yozlaşmayı da gözler önüne sermektedir.

Tarikat ve cemaatler aracılığıyla tüm topluma yayılmaya çalışılan bu yozlaşmaya karşı mücadele edeceğiz. İktidara yaranmak için iş hukukunu ve evrensel değerleri ayaklar altına alan sermayedarlara karşı sessiz kalmayacağız.

TMMOB olarak olayın takipçisi olacağız. Üyelerimize, mesleğimize ve bu ülkenin aydınlık yarınlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı