MAKİNE TESİSATI GENEL TASARIM TEKNİK ŞARTNAME TEBLİĞİ YAYINLANDI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Makine Tesisatı Genel Tasarım Teknik Şartnamesi, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 19 Ocak 2020 tarih ve 31013 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.  

Şartname, özel tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm yapılarda makina tesisatının mevzuata uygun olarak tasarımını, kullanılacak tüm cihaz ve ekipmanların genel teknik özelliklerini, ilgili cihazların teminini, montajını ve işletmeye alma sürecini kapsayan teknik bilgilerin yer aldığı tebliğ olarak düzenlenmiştir.

Şartnamenin sekiz bölümü, Makina Mühendisleri Odası, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği ve İklimlendirme Meclisi ortak çalışmalarıyla Sektörel Dernekler, Firmalar ve Kamu Kuruluşlarının da görüşleri alınarak hazırlanmış olup Çevre ve şehircilik Bakanlığını temsilen  Yüksek Fen Kurulu Başkanlığınca yapılan toplantılarla son şeklini almıştır.

Emeği geçen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Şartname Tebliği için: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/01/20200119-5.htm

Şartnameye ulaşmak için: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/01/20200119-5-1.pdf