ÖĞRENCİ ÜYELERİMİZİN STAJ YERİ OLANAĞI İÇİN ŞUBEMİZE BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLANDI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Öğrenci üyelerimizin staj yeri olanağı için Şubemize başvuruları alınmaya başlanmıştır. Başvurular 15 Nisan 2020 tarihine kadar sürecektir. Ayrıca öğrenci üyelerimize staj olanağı sağlamak isteyen üyelerimizin de aynı tarihe kadar Şubemizle iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Şubemiz etkinlik alanı içerisinde bulunan üniversitelerin makina, endüstri, işletme, sanayi, uçak, havacılık, uzay, sistem, makina teknik metot, imalat-üretim, üretim tekniği-sistemleri, mekatronik, otomotiv ve enerji sistemleri mühendisliği bölümlerinde okuyan (yaklaşık) 2 bin öğrenci üye kayıtlı bulunmaktadır.

Her yıl staj olanağı için başvuruları değerlendiren Şubemiz,  geçtiğimiz yıl başvuruda bulunan öğrenci üyelerimizin tamamına staj yeri olanağı sağlamıştır. 

2020 yılı yaz dönemi için de staj değerlendirme çalışmalarımız başlamıştır.

Şubemiz öğrenci üyelerine staj yeri tespit ederken üniversite, sanayi ve Oda işbirliğinin öneminin bilinciyle hareket etmekte; bu kapsamda Öğrenci Üye Komisyonu ile birlikte oldukça titiz bir çalışma yürütmektedir. Öncelikle, öğrenci üyelerin ve stajyer öğrenci talep eden firmaların başvuruları belirlenen sürelerde alınmaktadır. Daha sonra, staj imkanı sağlayan firmalarda meslektaşlarımızın yoğunluğu ve firma tecrübesi ile stajyer öğrencinin mesleki yönelimlerine uygunluğu değerlendirilerek staj başvuruları sonuçlandırılmaktadır.

Şubemizde staj olanaklarının yanı sıra, öğrenci üyelerimizin üniversiteye kayıt olmalarından mesleki çalışma sürecine kadar geçen süre içinde donanımlarını artırmaya destek olmak amacıyla başka birçok faaliyet de gerçekleştirilmektedir. Öğrenci üyelerimizden gelen talepler ışığında teknik seminerler, teknik geziler, kişisel gelişim eğitimleri, öğrenci kurultayları, mesleki fuarlara katılım organizasyonları, mezuniyet törenleri, bilgisayar kursları düzenlediğimiz faaliyetler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu olanaklardan öğrenciliğini tamamlamış ancak henüz istihdam olanağı bulamamış işsiz üye mühendislerimizin de faydalanması sağlanmaktadır.

Başvuru ve İletişim için:

Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi

Meşrutiyet Cad. No: 19 Kat: 5 - Kızılay / ANKARA

Tel:  (0850) 495 0 666 - (0312) 417 87 14 Dahili: 320