ÖĞRENCİ ÜYELERİMİZİN STAJ YERİ TEMİNİ İÇİN ŞUBEMİZE BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLADI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Öğrenci üyelerimizin staj yeri olanağı için Şubemize başvuruları başlamıştır. Başvurular 26 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek. Ayrıca öğrenci üyelerimize staj olanağı sağlamak isteyen üyelerimizin de aynı tarihe kadar Şubemizle iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Şubemize Başkent`in çeşitli üniversitelerinin makina, endüstri, işletme, sanayi, uçak, havacılık, uzay, sistem, makina teknik metot, imalat-üretim, üretim tekniği-sistemleri, mekatronik, otomotiv ve enerji sistemleri mühendisliği bölümlerinde okuyan 2.000’in üzerinde öğrenci üye kayıtlı bulunmaktadır.

Her yıl staj olanağı için başvuruları değerlendiren Şubemiz,  geçtiğimiz yıl başvuruda bulunan öğrenci üyelerimizin tamamına staj yeri olanağı sağlamış,  2019 yılı yaz dönemi için de staj değerlendirme çalışmaları başlamıştır.

Şubemiz öğrenci üyelerine staj yeri tespit ederken üniversite, sanayi ve Oda işbirliğinin öneminin bilinciyle hareket etmekte bu kapsamda Öğrenci Üye Komisyonu ile birlikte oldukça titiz bir çalışma yürütmektedir.  Öncelikle öğrenci üyelerin ve stajyer öğrenci talep eden firmaların başvuruları belirlenen sürelerde alınmakta,  bu talepleri uygun şekilde bir araya getirebilmek amacıyla seçilecek firmalarda meslektaşlarımızın yoğunluğu, firma faaliyet dallarının stajyer öğrencinin yönelimlerine uygunluğu, firmanın konusunda tecrübesi gibi konular araştırılmakta ve yer seçimleri bu ölçütlere göre yapılmaktadır. Öğrenci üyelerinin mesleğe adım atmaya çalıştıkları her süreçte yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyan Şubemiz, geleceğin mühendis adaylarının mezuniyet sonrası çalışma alanına ilişkin tercihlerinde de destek olmakta, bu konuda da meslektaşlarını buluşturmayı hedeflediği firmaların yaygınlık ve altyapılarına dikkat etmektedir. 

Şubemizde staj olanaklarının yanı sıra, öğrenci üyelerimizin üniversiteye kayıt olmalarından mesleki çalışma sürecine kadar geçen süre içinde donanımlarını artırmaya destek olmak amacıyla, başka birçok faaliyet de gerçekleştirilmektedir. Öğrenci üyelerimizden gelen talepler ışığında teknik seminerler, teknik geziler, kişisel gelişim eğitimleri, öğrenci kurultayları, mesleki fuar ve organizasyonlara katılım organizasyonları, mezuniyet törenleri, staj yeri bulma imkânı, yabancı dil ve bilgisayar kursları düzenlenmektedir. Ayrıca bu olanaklardan öğrenciliğini tamamlamış ancak henüz istihdam olanağı bulamamış işsiz üye mühendislerimizin de faydalanması sağlanmaktadır.

Başvuru ve İletişim için:
Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi
Meşrutiyet Cad. No: 19 Kat: 5 - Kızılay / ANKARA