PANEL: REFERANDUM VE TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Tek kişi diktasını getirecek olan bu rejim/sistem değişikliğine neden hayır dediğimizin gerekçelerini Anayasa Profesörü Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve Prof. Dr. Korkut Boratav'ın katılacağı panelde ayrıntılı bir şekilde tartışacağız.

Toplum dışlanarak alelacele bir şekilde hazırlanan ve demokratik ortamlarda özgürce tartışılmadan gizli oy esası dahi ihlal edilerek TBMM’den geçirilen Anayasa değişiklik teklifi ile ülkemizin siyasal sistemi ve rejimi köklü bir şekilde değiştirilmek istenmektedir. 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak olan  toplumun ve ülkenin temel ihtiyaçları ve sorunlarına yönelik hiçbir öneri içermeyen Anayasa değişikliği yasama, yürütme ve yargı kuvvetlerinin ayrılığını ortadan kaldırmakta, Meclisin yasama ve denetim yetkisini elinden almakta, yürütme yetkisini tek başına olağanüstü yetkilerle donatılmış partili Cumhurbaşkanında toplamaktadır.

6 Mart 2017 Pazartesi günü saat:19.00'da yapılacak panele tüm üyelerimiz davetlidir.

Yer: Necatibey Cad. No:57 Kızılay

İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu