MMO ANKARA ŞUBESİ İLE ANKARA SANAYİ ODASI (ASO) İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

MMO Ankara Şubesi ile Ankara Sanayi Odası (ASO) arasındaki kurumsal işbirliği protokolü çerçevesinde, teknolojik gelişmelere bağlı olarak sanayinin ihtiyacı olan mühendis istihdamı ile nitelikli personel ihtiyacına yönelik yapılması hedeflenen, personel vasıflandırma eğitimleri, teknik kongreler, çalıştaylar ve seminerin planlama çalışmaları devam ediyor.

Bu işbirliği çerçevesinde yapılacak çalışmaların kurumsal düzeyde planlanması amacıyla ASO ve Şubemiz temsilcilerinin katılımıyla Çalışma Grubu oluşturulmuş olup, 13 Mayıs 2019 tarihinde ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; mühendislik öğrencilerine yönelik staj yeri temini ve iş yerlerine yerleştirilmesi, ASO’nun faaliyet alanı içerisinde bulunan teknik komitelere ilişkin eğitim ve seminer planlamaları, sanayide çalışan mühendis ve teknik personele yönelik vasıflandırma eğitimlerinin yanısıra sanayinin ihtiyacı olan teknik destek, teknik tespit-bilirkişilik hizmetleri konularında da görüş alış verişinde bulunuldu.

Ayrıca, gerçekleştirilmesi hedeflenen çalışmalar altında belirlenen konu başlıklarına ilişkin, etkinlik takvimi oluşturmak üzere alt çalışma gruplarının oluşturulması ve periyodik toplantıların yapılması kararlaştırıldı.

Şubemizi temsilen; Yönetim Kurulu Üyesi M. Serdar Ulu, Şube Müdürü Cenk Lişesivdin ile Teknik Görevliler Ali Göktaş, M. Sezen Şengün ile Yiğit Çiçek katıldığı toplantı, sanayi ve Meslek Odaları arasındaki işbirliğini güçlendiren bu tarz çalışmaların geliştirilmesi temennisiyle sona erdi.