PROSES GÜVENLİĞİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Ankara Şubesi

Sunumunu üyemiz Abdullah Anar’ın yaptığı Proses Güvenliği semineri 15 kişinin katılımıyla 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Suat Sezai salonunda gerçekleştirildi.

İnteraktif olarak gerçekleştirilen ve akışını katılımcıların belirledikleri sunumda iş güvenliği ile proses güvenliği konularındaki temel benzerlik ve büyük farklılıklardan bahsedildi. Proses güvenliğinin unutulması ya da yok sayılması  sonucu meydana gelen çeşitli çevresel felaket örnekleri verilerek Türkiye’deki konum tartışıldı. İş güvenliği kültürünün oluşturulamaması nedeniyle güvenlik kurallarının davranışlara yansıtılamadığı vurgulanarak alınacak önlemlerin düşünülmediği çeşitli örneklerle aktarıldı.

Her zaman olağan durumlar için planlar yapıldığı belirtilerek olağanüstü durumlar için kafa yorulmadığı için proaktif yaklaşımda geri kalındığı ifade edildi. Başkalarının başına gelen kazaların bizim ramak kala olaylarımız olduğu ve bunlar için önlem alınması gerektiğine dair fikirlerin de tartışıldığı etkinlik verimli bir söyleşi tadında sonlandırıldı.