Ayşen Hamamcıoğlu: ‘Her Kadın Bir Anne’dir’

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Antalya Şubesi

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Her kadın bir annedir ve kadınlarının kıymetini bilmeyen, onlara hak ettiği değeri vermeyen toplumlar, değerlerini kaybetmeye ve zaman içerisinde kaybolmaya mahkûmdurlar” dedi.

 Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Hamamcıoğlu mesajında, kadına uygulanan her türlü şiddetin toplumun temellerine vurulmuş bir darbe olduğuna vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı.

“Karşılıksız sevginin, fedakarlığın, şefkatin ve merhametin dünyadaki en güzel adıdır ANNE. Çocuk da olsak, büyük de olsak tüm yaralarımızı saran, dilimizdeki sihirli bir sözdür ANNE. Hayatımıza anlam katan, gözümüzü açtığımız ilk andan bu yana yanımızda olan, ilk öğretmenimiz olan, sadece bir çocuk değil bir toplum doğuran annelerimiz, cennet ayakları altına serilmiş yüce birer varlıktırlar.

Kadına uygulanan her türlü şiddet, toplumun temellerine vurulmuş bir darbedir. Her kadın bir annedir ve kadınlarının kıymetini bilmeyen, onlara hak ettiği değeri vermeyen toplumlar, değerlerini kaybetmeye ve zaman içerisinde kaybolmaya mahkûmdurlar.

Dolayısıyla annelerimiz sadece bir gün değil her gün yüceltilmeli, her kadının birer anne adayı olduğunu unutmadan, ona hak ettiği saygı, sevgi ve hoşgörüyü hayatımızın her anında göstermeliyiz. Özellikle babalara bu noktada büyük önem düşmekte, eşlerine yönelik davranışları çocuklarına her zaman örnek olacak şekilde olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin, anne adaylarının, anneannelerin, babaannelerin, teyzelerin, halaların, kayınvalidelerin ve anne şefkatini yüreğinde taşıyıp henüz annelik duygusunu tadamamış tüm kadınlarımızın ‘Anneler Günü’ kutlu olsun.”