ENDÜSTRİYEL RAFLARIN PERİYODİK KONTROLÜ ZORUNLU HALE GELDİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Antalya Şubesi

Yayına Giriş Tarihi

31 Mayıs 2022

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 18 Şubat 2022 tarih ve 31754 sayılı Resmi Gazetede yayınladığı İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolünün TS EN 15635 standardı kapsamında yılda en az bir defa yaptırılması zorunlu hale gelmiştir.

Makina Mühendisleri Odası, Anayasanın 135. Maddesine dayanılarak çıkarılan 6235 sayılı yasaya göre kurulmuş Kamu Kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

Odamız yönetmeliklerinden aldığı yetki ve geçmişten bugüne kadar biriktirdiği bilgi ve birikimi ile ülke sanayisine yönelik hizmetler vermektedir.

Bu çerçevede birçok iş ekipmanında olduğu gibi Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü alanında da yetkili makina mühendisleri aracılığıyla ülke genelinde hizmet verilmektedir.

Endüstriyel rafların periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesi ile uygunsuzlukların önceden tespit edilerek raf kazalarının yaratabileceği can ve mal kayıplarının önlenebilmesini mümkündür.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.mmo.org.tr/SubeVeTemsilcilikler/harita.html#