asansör kontrol

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

5393 Sayılı Belediye Kanunu Madde 15 s) bendi, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu Madde 7 h) bendi, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 35 l) bendi ve 04 Mayıs 2018 tarih ve 30411 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereği Bina Sorumlusu/Kat Malikleri tarafından asansör/asansörlerinizin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak üzere ayda bir kez bakımını ve yılda bir kez periyodik kontrolünü yaptırmaktan, bakım ve periyodik kontrol ücretlerini ödemekten zorunlu tutulmuşlardır.

Anılan yönetmelik gereği, yıllık kontrolüne izin verilmeyen asansör/asansörler; kuruluşumuzca yapının bağlı bulunduğu ilgili idareye bildirilerek periyodik kontrolü yapılıncaya kadar mühürlenerek hizmetten men edilecektir.

Kontrol sonucu kırmızı etiket iliştirilmiş güvensiz asansörler 60(altmış) gün sonra ve sarı etiket iliştirilmiş kusurlu asansörler 120 (yüzyirmi) gün sonra raporda belirtilen asansörlere ait uygunsuzlukların giderilip giderilmediğine dair muayene personelimizce ücret alınmaksızın takip kontrolü gerçekleştirilecektir. Kırmızı renkli bilgi etiketi iliştirilen ve güvensiz olarak tanımlanan asansörün kullanımına bina sorumlusu tarafından izin verilmez. Takip kontrolü neticesinde güvensiz/kusurlu olduğu tespit edilen asansörler güvenli hale getirilinceye kadar ilgili idare tarafından mühürlenerek hizmetten men edilecektir.

Kontrol başvurusu için aşağıda ekte bulunan başvuru formunun tarafınızdan eksiksiz doldurulmuş halini ve ödeme dekontunu (akm-bursa [at] mmo.org.tr) e-posta adresine veya WhatsApp uygulamasından 0 530 846 14 31 nolu numaraya göndermeniz gerekmektedir.(Not:WhatsApp numarasından arama yapılamamaktadır).

 

Muayene raporları periyodik kontrol tarihini takip eden en geç üç işgünü içerisinde sorumlu teknik yönetici tarafından e-imza ile onaylanır ve takip eden işgününde ilgili idareye, asansör monte edene veya onun yetkili servisine ve bina sorumlusuna kısa mesaj ve elektronik posta ile bilgilendirmek suretiyle https://makina.mmo.org.tr/akm web adresinden ulaşılabilir.

Can ve mal güvenliği açısından yaşamsal önem taşıyan bu çalışmalarda göstereceğiniz yakın ilgi ve işbirliği için teşekkür ederiz.

İletişim : TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Adres : BAOB Yerleşkesi Odunluk Mh. Akademi Cd. No:8 A1 Blok Kat:2-3 Nilüfer/BURSA
Tel : 0.224.453 62 00
Fax : 0.224.453 62 12
E-posta : akm-bursa [at] mmo.org.tr