Bursa Şube Çalışma Raporu

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Sube Calisma Raporu

-14. DÖNEM

SUNUŞ

Şubemiz 14. Olağan Genel Kurulu 18 Ocak 2014 tarihinde, Şube seçimleri 19 Ocak 2014 tarihinde 2.546 üyemizin katılımıyla, Şube Hizmet Binasının bulunduğu BAOB Yerleşkesi‘nde gerçekleştirildi.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak 14. Çalışma Dönemine, 19 Ocak 2014 tarihi itibarıyla başlandı. Şubemiz, geçmişinde olduğu gibi bu dönemde de ülke, toplum, kent, meslek ve meslektaş sorunlarına kamusal ve toplumsal sorumlulukları çerçevesinde kararlı bir şekilde çözümler üretmeye devam etti. Meslek ve meslektaş sorunlarının, toplumun sorunlardan ayrılamayacağının bilinci ile bu ikili görevi önemsemiş, içerisinde bulunduğumuz dönemde ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri de yakından izleyerek, meslek alanlarımızdan yola çıkarak emekten ve halktan yana taraf olmuştur, olmaya da devam edecektir.
Kentimizin sakini değil, sahibi olma anlayışıyla kent sorunları ile ilgili dönem içerisinde, Şube sorumluluk alanımızda yer alan meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütleri ile birlikte ortak çalışmalar yürüterek, halkımızın aydınlatılması için çalışmalar yaparken; Şubemiz TMMOB örgütlülüğü bünyesinde TMMOB Bursa, Yalova, Çanakkale İl ve Edremit, İnegöl İlçe Koordinasyon Kurulları içinde aktif olarak çalışmalara katkı koydu.
TMMOB MMO Bursa Şubesi`nin bilimsel çalışmalar, üniversiteler, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerle kurumsal ilişkilerin geliştirilmesine dönük girişimleri; demokratik kitle örgütleri, Sendikalar ve Bursa Akademik Odalar Platformu içinde yer alan Meslek Odaları ile yaratılan dayanışma kültürü; dönem boyunca katılımcılık anlayışıyla, birlikte üretme, birlikte yönetme kültürü ile hayata geçirildi.
Çalışma Dönemi içerisinde, Oda çalışma ilkeleri ışığında çalışmalarını sürdürerek, demokratik ve çağdaş bir ülke yaratma çabası içerisinde, üzerine düşen mesleki, teknik, siyasal ve sosyal sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık. Meslek örgütü olarak yürüttüğü çalışmalar, mesleki ve toplumsal faydayı gözeten bir çerçeveye oturtuldu. Şubemiz öncelikle kentimizde ve etkinlik alanımızda olmak üzere meslek alanlarımızla ilgili pek çok sorunun doğrudan, birincil muhatabı olmaktadır. Meslektaşlarımızın haklarının korunması, meslek ve uzmanlık alanlarının geliştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi anlamında Oda merkezimizin yürütmüş olduğu çalışmaların bir parçası olarak, Şubemizde de kendi etkinlik alanı içerisinde dönem boyunca çalışmalar yürüttük.
Irkçılığın, dinci gericiliğin, çağdışı dogmaların değil; aydınlanmanın, demokrasinin, barışın sesi yükselinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.
Şubemizin bugünlere taşınmasında büyük emekleri olan yitirdiğimiz pek çok değerlerimizi sevgi ve saygıyla anıyor, onlardan aldığımız ışığı hep birlikte daha ileriye taşıyacağımızı ve güzel günlere olan inancımızı bir kez daha yenilemek istiyoruz.
Geçmiş dönem ve bu dönem görev yapan; Oda Denetleme Kurulu Üyelerimize, Şube ve Temsilcilik Yürütme Kurulu Üyelerimize, İşyeri Temsilciliklerimize, Komisyonlarımızda yer alan üyelerimize, Şube ve Temsilcilik çalışanlarına, etkinliklerimize ve eğitimlerimize katılarak bize güç veren değerli uzman ve bilim insanlarına ve örgütlü üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.
Saygı, sevgi ve dostlukla…
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi
14. Dönem Yönetim Kurulu

Dosya: