MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Bahar Konseri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

MMO Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Muhteşem Konser

Düşünceli: Bu Sıkıntılı Günlerin Güzelliklere Dönüşeceği Umudunu Taşıyor ve Mücadelemizi Bu Yönde Durmadan Sürdürüyoruz ve Sürdüreceğiz

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, BAOB Oditoryumunda Bahar Konseri gerçekleştirdi. MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosunun verdiği Bahar konserinde sevgi, barış ve dayanışma mesajları verildi.

16 yıldır düzenli olarak konserler veren MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosu’nun seslendirdiği eserlerin yanı sıra solo şarkılar izleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli yaptığı açılış konuşmasında, “16 yıldır düzenli bir şekilde çalışmalarını sürdüren TSM koromuz, yine her yıl en az bir konserle bizlerle birlikte oluyor ve kulağımızın pasını siliyorlar. “Daha fazla sanat” anlayışıyla, pek çok etkinliğin yanında sanat çalışmalarıyla da üyelerimiz ve toplumla bir araya gelmeye devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.

“Bildiğiniz gibi şu günlerde ülkemiz derin bir ekonomik, siyasi ve yönetim krizi ile karşı karşıya. Bu krizden toplumun her kesimi gibi meslektaşlarımızda etkilenmekte, pahalılık, işsizlik gibi sorunlarla boğuşmakta. 16 Nisan referandumuyla tek adam rejiminin bütün kasveti üzerimize çökmüş durumda” ifadelerini kullanan Düşünceli, “Bu şartlar altında pazar günü ülke olarak yerel yöneticilerimizi seçmek niçin sandık başına gideceğiz. Herşeye rağmen bu sıkıntılı günlerin güzelliklere dönüşeceği umudunu taşıyor ve mücadelemizi bu yönde durmadan sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Pazar günü kentlerimiz ve halkımız için her zamankinden daha çok “toplumcu, demokratik ve halkçı bir yerel yönetim” anlayışına ihtiyaç olduğunu bilerek sandık başına gideceğiz. Bu anlayış; katılımcılığın önünü açan, toplumun değişik kesimlerine karar alma , uygulama ve denetleme süreçlerinde söz hakkı tanıyan bir yönetim anlayışıdır. Bu yönde oyumuzu kullanacağız” dedi.

“MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Koromuzun konseriyle umudumuzu ve moralimizi biraz daha yükselteceğiz” diyen Düşünceli, konserin hazırlanmasında emeği geçen , MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosunu oluşturan arkadaşlarına, Şef Fahri Dibekoğlu’na, değerli sunumu ile Zerrin Pehlivanoğlu’na, sazlarıyla koroya eşlik eden saz heyetine, MMO Bursa Şube çalışanlarına ve katılımcılara teşekkür etti.

Konserin ardından, MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Düşünceli ve MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Şef Fahri Dibekoğlu’na, gecenin sunucusu Zerrin Pehlivanoğlu’na ve MMO Bursa TSM Korosu Koristlerine çiçeklerini ve teşekkür belgelerini takdim ettiler, ardından koro ile birlikte final şarkısını söylediler. MMO Bursa Şubesi’nin geleneği haline gelen toplu fotoğraf çekimi ile konser sona erdi.