MMO Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Yılın İlk Konseri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosu’ndan “Kürdi’li Hicazkar Makamından Eserler” Konseri

MMO Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Muhteşem Konser

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, Tayyare Kültür Merkezi’nde “Kürdi’li Hicazkar Makamından Eserler” konseri gerçekleştirdi. MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosunun verdiği konserde sevgi, barış ve dayanışma mesajları verildi.

17 yıldır düzenli olarak konserler veren MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosu’nun seslendirdiği eserlerin yanı sıra solo şarkılar izleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Katılımcıları selamlayan ve yeni yıllarını kutlayan MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli yaptığı açılış konuşmasında, “Ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık. İçinde bulunduğumuz derin ekonomik kriz, meslek alanlarımızı doğrudan etkilemekte; emeğiyle geçinen mühendislerin hayatlarını zorlaştırmaktadır. Kamusal yatırımların ortadan kalkması, kamu çıkarlarının göz ardı edilerek rant hırsının bilim ve tekniğin önüne geçmesi, meslektaşlarımızın mesleki yetki ve sorumlulukları giderek geriletilmektedir” ifadelerini kullandı.

“İşsizlik, hayat pahalılığı, düşük ücretler, güvencesizlik, özlük hakları ve örgütlenme sorunları ülkemizde çalışan mühendislerin öncelikli sorunları olmaya devam etmektedir” diyen Düşünceli, konuşmasına şöyle devam etti: “İktidarın ekonomi politikaları, özelleştirme uygulamaları, sosyal devlet anlayışının terkedilmesi ve uluslararası sermaye çevrelerinin artan etkinlikleri nedeniyle meslektaşlarımızın ekonomik ve sosyal durumları giderek daha da kötüleşmektedir. İşte bunların da farkında olarak; 17 yıldır düzenli bir şekilde çalışmalarını sürdüren TSM koromuz, yine her yıl en az bir konserle bizlerle birlikte oluyor ve kulağımızın pasını siliyorlar. “Daha fazla sanat” anlayışıyla, pek çok etkinliğin yanında sanat çalışmalarıyla da üyelerimiz ve toplumla bir araya gelmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.”

“MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Koromuzun konseriyle umudumuzu ve moralimizi biraz daha yükselteceğiz” diyen Düşünceli, konserin hazırlanmasında emeği geçen herkese , MMO Bursa Şube Türk Sanat Müziği Korosunu oluşturan arkadaşlarına, Şef Fahri Dibekoğlu’na, değerli sunumu ile Zerrin Pehlivanoğlu’na, sazlarıyla koroya eşlik eden saz heyetine, MMO Bursa Şube çalışanlarına ve katılımcılara teşekkür etti.

Konserin ardından, MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Düşünceli ve MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Şef Fahri Dibekoğlu’na, gecenin sunucusu Zerrin Pehlivanoğlu’na ve MMO Bursa TSM Korosu Koristlerine çiçeklerini ve teşekkür belgelerini takdim ettiler. MMO Bursa Şubesi’nin geleneği haline gelen toplu fotoğraf çekimi ile konser sona erdi.