MMO Bursa Şubesi’nde Bursa Teknik Üniversitesi’ne Ziyaret

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

MMO Bursa Şubesi’nin Kurumsal Ziyaretleri Sürüyor

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret etti.

Ziyarete MMO Bursa Şubesi’nden, MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli, MMO Bursa Şube Sekreteri Ferudun Tetik, MMO Bursa Şube Müdürü C. Serdar Sönmez katıldılar.

Ziyaret esnasında Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, BTÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Öğüt, BTÜ Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Kanber, BTÜ Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Yusuf Ali Kara, Yrd. Doç.Dr. Erdem Uzunsoy hazır bulundular.

MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Düşünceli, Rektör Karademir’e Makina Mühendisleri Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

MMO’nun aynı zamanda bir eğitim kurumu olduğu belirten Düşünceli, Oda tarafından sık sık düzenlenen eğitim, seminer, staj, teknik geziler ve kurslarla öğrencilerin mesleki gelişimlerine önemli katkılar sağlanarak, bilgilerini güncellemelerine destek olduklarını söyledi.

Düşünceli, Oda – Üniversite işbirliğinin önemin​​e vurgu yaparak, genç meslektaş adaylarıyla bir araya gelip, üniversite ile ilişkileri geliştirme gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Düşünceli, meslek odalarının mühendislik öğretimi yapan öğrencilerin ikinci ailesi olduğunu belirterek, Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelmelerini önemsediklerini ifade etti.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, kentin gelişebilmesi ve yaşanılabilir olması için o kentteki üniversitelerin de nitelikli ve yenilikçi olması gerektiğini söyledi.

MMO’nun kent ve akademik çalışmalarını takip ettiklerini ve birlikte genç mühendis adaylarına yönelik çalışmalar yapmak ve projeler üretmekten mutlu olacaklarını belirten Karademir, ziyaretlerinden dolayı MMO Bursa Şubesi’ne teşekkür ederek, memnuniyetlerini bildirdi.

Oda-Üniversite işbirliği ile yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin staj olanakları ve uygulamalı eğitim gibi başlıca gündem maddelerinin konuşulduğu ziyarette, Rektör Karademir’in oda ile her türlü işbirliğine hazır olduğunu belirti.