MMO Bursa Şubesi’nde "Mühendislik Yaşam Öyküleri"

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

MMO Bursa Şube "Mühendislik Yaşam Öyküleri" Paylaşım Programı Başladı

“Kendinize, Bilginize Güvenin, Kariyerinizi O Bilginin Üzerine İnşa Edeceksiniz”

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu tarafından gerçekleştirilen, meslek büyüklerinin genç meslektaşlarla buluştukları, Mühendislik Yaşam Öyküleri programı başladı.

MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli’nin kolaylaştırıcılığını yaptığı Mühendislik Yaşam Öyküleri’nin ilk programının konuşmacıları, Makina Mühendisi Tayyar Tuğutlu ve Makina Mühendisi Ferudun Tetik, genç meslektaşları ile deneyimlerini paylaştılar.

Otomotiv Ürün Mühendisliği ve Üretim Teknolojileri konusunda deneyimli, ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Makina Mühendisi Tayyar Tuğutlu, Sivas Demir Çelik İşletmeleri A.Ş., Tofaş A.Ş., Karsan Otomotiv A.Ş.’de çalışma yaşamını ve mühendislik tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Otomobil, motor ve vites kutusu uzmanlık alanı olan ve Uludağ Üniversitesi Makina Fakültesi mezunu Makina Mühendisi Ferudun Tetik ise Oyak Renault Otomobil fabrikasındaki çalışma yaşamını ve mühendislik tecrübelerini genç meslektaşları ile paylaştı.

Neden ve nasıl mühendis olduklarını, meslek hayatları boyunca neler yaptıklarını,  hangi sektörlerde çalıştıklarını, hangi kademelerde bulunduklarını gençlerle paylaşan Tuğutlu ve Tetik, unutamadıkları mühendislik çalışmalarına yönelik anılarını da katılımcılarla paylaştılar.

Genç meslektaşlarına mutlaka bir işi başaracaklarına inanmaları gerektiğini, kendilerine güvenmelerini ve en önemlisi bilgilerine güvenmelerini öneren Tuğutlu, “kendinize, bilginize güvenin, kariyerinizi o bilginin üzerine inşa edeceksiniz” dedi.

Bir mühendisin her şeyden önce planlı olması gerektiğini söyleyen Tetik,  çalışma yaşamında planlı ve programlı olmanın, birçok avantaj sağladığını belirtti.

Program sonunda MMO Şubesi Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu Tuğutlu ve Tetik’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu ve toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir sonraki Mühendislik Yaşam Öyküleri programı, Makina Mühendisleri Mürsel Öztürk ve İsmet Apak’ın deneyimlerini paylaşacağı 17 Mayıs 2018 tarihinde MMO Bursa Şube Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.