TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA HUZUR, SAĞLIK VE BARIŞ DOLU BİR YIL DİLİYORUZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Bursa Şubesi

TMMOB MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu olarak, Odamız ve TMMOB’yi birlik içinde koruyarak geleceğe taşıma sorumluluğu ile yeni yılınızı kutluyor; 2020 yılının üreten, kalkınan, hakça bölüşen, barış ve kardeşlik içindeki bir Türkiye özlemimize yaklaştıran bir yıl olması ve esenlik dilekleriyle saygılar sunuyoruz.

Sayın Üyemiz,

Bildiğimiz üzere 2019 yılında ülkemizde birçok olumsuz gelişme yaşandı. Eskiden yaşadığımız yeni bir yıla girme sevincini artık toplum olarak yaşayamıyoruz çünkü yaşamımızı ve geleceğimizi etkileyen bir dizi önemli sorun var. Ülkemiz, halkımız ve mesleğimiz mühendislik bugün birçok güçlükle karşı karşıya.

Cumhuriyet, laiklik, demokrasi, hukukun üstünlüğü sürekli çiğnenmekte; kamusal kaynak ve varlıklar talan ediliyor. Meslek alanlarımız ve meslek örgütlerimize yönelik saldırılar sürüyor. Ülkemizde gerilim ve antidemokratik bir atmosfer hakim olmuştur. Laik sosyal hukuk devleti, demokrasi, yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı ile basın, ifade, örgütlenme hak ve özgürlükleri fiilen ortadan kaldırılmış durumdadır.

Gündemden hiç düşmeyen iş cinayetleri ile çocuklara ve kadınlara yönelik taciz, tecavüz, cinayetler ve istismarı meşrulaştıran yaklaşımlar arttı. Eğitimde ve kamusal yaşamda bilim, teknik, aydınlanma ve laiklik değerlerinden uzaklaşıldı, gericilik hâkim oldu. Geçim sıkıntısı, enflasyon, işsizlik, yoksulluk, dış borçlar ve merkezi yönetim bütçe açığı her geçen ay daha da arttı. Ekonomimiz küçülme, durgunluk ve kriz içinde.

Meslektaşlarımız düşük ücret, yoksullaşma, işsizlik, meslek dışı alanlarda çalışma zorunluluğu ile yüz yüze kalıyor. Meslek alanlarımız, mesleki denetim yetkilerimiz ve kamu kurumu niteliğindeki Anayasal özerk meslek kuruluşu konumumuz zayıflatılmaya, mühendislik itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır.

Bütün olumsuzluklara karşın Odamız mesleki çalışmalarını direnç ve kararlılıkla sürdürmektedir. MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu olarak, çalışmalarımıza katkıda bulunan bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle önümüzdeki zor dönemde Odamızı sahiplenme ve katkılarınızın artarak devamını diliyor, varsa aidat borcunuzu ödemenizi rica ve teşekkür ediyoruz.

MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu olarak, Odamız ve TMMOB’yi birlik içinde koruyarak geleceğe taşıma sorumluluğu ile yeni yılınızı kutluyor; 2020 yılının üreten, kalkınan, hakça bölüşen, barış ve kardeşlik içindeki bir Türkiye özlemimize yaklaştıran bir yıl olması ve esenlik dilekleriyle saygılar sunuyoruz.

 

Fikri DÜŞÜNCELİ

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı