29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Kutluyoruz.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Denizli Şubesi

Cumhuriyet'in İlanının 95. yılı Kutlu Olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları tarafından 95 yıl önce ilan edilen Cumhuriyetle birlikte ülkemizde hilafet ve saltanat yerine ulusun egemenliği, laiklik ve çağdaş toplumsal yaşam, eğitim-öğretim birliği, kamu işletmeciliği ve kamu-toplum yararını esas alan bir kalkınma yaklaşımı benimsenmiş ve bu tarihsel kazanımlar ülkemizi belirli bir gelişme sürecine sokmuştur.

Ancak kuruluşunun 95. yılında ülkemiz cumhuriyet, demokrasi, laiklik değerlerinden hayli uzaklaşmıştır. Cumhuriyet ulus-halk egemenliğinden ümmet, zümre, yandaş, kişi egemenliğine doğru bir içerik ve anlam kaymasına maruz kalmıştır. Parlamenter rejim, kuvvetler ayrılığı, hukukun üstünlüğü, kamu yararı ile demokratik hak ve özgürlükler ayaklar altına alınmış, geleneksel “yurtta sulh, cihanda sulh” politikası terk edilmiştir. Ülkemiz emek sömürüsünün, işçi, kadın, çocuk cinayetlerinin mekânı olmuştur. Cumhuriyetin ilanının 95. yılını böylesi bir ortamda kutluyoruz!

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Yönetim Kurulu olarak her düzeyde eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik, bilimin, aydınlanmanın, planlama-sanayileşme-kalkınma-istihdam bütünlüğünün, kamu-toplum yararının, ülkede, bölgede, dünyada barış politikasının esas alındığı bir Türkiye özlemiyle bütün üyelerimizin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.