Şubemiz ile Denizli Ticaret Odası Arasında Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Kapsamında Teknik İşbirliği Protokolü İmzalandı.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Denizli Şubesi

Denizli Ticaret Odası ile Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında iş birliği protokolü imzaladık. 

"Teknik Tekstile Dönüşüm" Projesi kapsamında, Denizli Ticaret Odası ile Şubemiz arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Bu protokol sayesinde, tekstil sektöründe faaliyet gösteren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) istemeleri halinde enerji verimlilikleri analiz edilip, kayıp ve kaçaklarının en aza indirilmesi sağlanacak.

Denizli Ticaret Odası ile Şubemiz, enerji verimliliği için harekete geçti. İki sivil toplum kuruluşu, Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi (DTTM) kapsamında güç birliği yaparak, KOBİ'lerde enerji verimliliğini sağlamak için protokol imzaladı. DTTM kapsamında, tekstil sektöründe faaliyet gösteren DTO üyesi KOBİ'lerin enerji verimlilikleri ücretsiz olarak ölçülecek.

"Enerjiyi verimli kullanmak çok önemli"

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, imza töreninde yaptığı açıklamada; "Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemiz kapsamındaki ilk iş birliği protokolümüzü, Makina Mühendisleri Odası'nın Denizli Şubesi ile imzaladık. Artan enerji maliyetleri karşısında alınabilecek önemli önemlerden biri, enerjiyi verimli kullanmaktır. Denizli Ticaret Odası olarak, Makina Mühendisleri Odası ile yaptığımız protokol ile tekstil sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerimizin enerji verimliliklerini ücretsiz olarak analiz edip, kayıp ve kaçaklarını en aza indireceğiz. Ayrıca, enerji verimliliği konusunda üyelerimize eğitimler verecek, bu enerji ölçüm ekipmanların kullanımı hakkında eğitimler düzenleyeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Takım lideri Merino destekleri için başkanlara teşekkür etti

DTTM'nin Portekizli Takım Lideri Fernando Merino da, elektrik ve doğal gaz fiyatlarındaki artış nedeniyle enerjinin çok daha önemli hale geldiğini belirterek, "Bu iş birliğinin KOBİ'lerimiz için çok yararlı olacağına inanıyorum. Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm Projemize destekleri için başkanlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"Enerji verimliliğindeki artış, ülkemiz için çok iyi"

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk ise, projenin hem KOBİ'lere hem sanayiciye hem de ülkeye ciddi bir katkı sağlayacağını ifade etti. ŞYK Başkanımız: "Enerji fiyatları yükseldiği için bu türdeki maliyetlerini azaltmanın yollarını arayan sanayicilerimiz için bu proje çok önemlidir. Ayrıca, enerji verimliliği ne kadar çok artarsa ülkemiz için o kadar iyi" diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrasında Denizli Ticaret Odası Başkanı Erdoğan ile Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Öztürk, protokolü imzaladı.

DTO'da düzenlenen imza törenine Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, Genel Sekreter Yardımcısı ve Tekstil Mühendisi Dr. Akay Gündoğan, Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi'nin Portekizli Takım Lideri Fernando Merino, Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Yöneticisi Ayşegül Çivi ile Denizli ABİGEM AŞ Direktörü Sıdıka Arıkan, Şube Başkanımız Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, Şube Sekreterimiz Cihan Deligöz, Şube Müdürümüz Behice Çetinkaya Dilbaz ve Periyodik Kontrol Birim Sorumlumuz Zekai Göksel Parlar katıldı.