AMED EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU KADIN MECLİSLERİ: KADIN MÜCADELESİ YARGILANAMAZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Diyarbakır Şubesi

Basına ve kamuoyuna

Tekçi, baskıcı, eril iktidarın faşizan uygulamaları rutine binmiştir. Kendini ancak baskıyla zorla yaşatabilen akp en çok kadınlara saldırarak varlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Kadınların mücadeleyle, dayanışmayla direnişle elde ettikleri kazanımlara gözünü dikmiş eril, ırkçı, cinsiyetçi iktidar her güne kadın mücadelesini nasıl kıracağının hesaplarıyla uyanmaktadır. Bu korkak zihniyet son olarak Rosa kadın derneği ve TJA aktivistlerinin evlerini sabaha karşı basmış, gözaltına alarak tutuklamıştır. Kadın kurumlarını kapatarak, gözaltı ve tutuklamalarla kadınları sindirmeye çalışmaktadır. cezaevlerinde bulunan 781 çocuğa bir de Dilgeş eklemiştir. Bir Kadın kurumunun kadınlarla dayanışması, kadınlara karşı yapılan şiddete, tacize karşı mücadelesi etmesi suç sayılmıştır. Aynı zamanda 8 marta katılım suç sayılmıştır. 8 martı kriminalize etmeye çalışanlar bilmeli ki, tüm dünyada olduğu gibi bu topraklarda da kadınlar 8 martlarda alanlarda olmaya devam edecektir.  8 mart da İstanbul’da feminist yürüyüşe saldırıda bulunan, o gün kadın iradesini kıramayan hükümet, bugün kadınların iradesini bu şekilde kırmaya çalışmaktadır. Kadınları  kendine tehdit gören AKP onları zapturapt altına alıp sindirmeyi hedeflemektedir .

Ülkede her gün kadına, çocuğa, hayvana doğaya yönelik yapılan taciz tecavüzün haddi hesabı yokken iktidar bunlarla mücadele etmek, devletin yurttaşını koruma sorumluluğunu yerine getirmek yerine tecavüz ve tacizle mücadele eden kadınlara özellikle de kürt kadın hareketine saldırmaktadır. 

Rosa Kadın Derneği kadına ve çocuğa yönelik istismar ve şiddetle mücadele eden, şiddet mağdurlarına destek sunan bir kurumdur. Ortada bir suç varsa o da şiddete, tacize, tecavüze karşı mücadele eden kadınları tutuklamaktır. 

İktidarı sallantıda olan AKP keyfi uygulamalarla hukuku, yasayı çiğneyerek suç işlemektedir. 

Biz emek demokrasi platformu kadın meclisleri olarak Rosa kadın derneğine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Rosa kadın derneğinin çalışmalarını destekliyor ve verdiği mücadelenin yanında yer alıyoruz.

Kadın mücadelesi yargılanamaz. Baskılarınız  bizi yıldıramaz.

Bir kez daha diyoruz ki kadınlar susmayacak itaat etmeyecek

 

Amed Emek ve demokrasi platformu

Emek Demokrasi Platformu Kadın Meclisleri