MESLEKTAŞIMIZ ZEKİ BARAN, SİYASETÇİLER VE GAZETECİLER DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Diyarbakır Şubesi

Bilindiği üzere 9 Ekim 2018 tarihinde 8 ilde evlere yapılan eş zamanlı baskınlarında aralarında DBP eski il başkanı ve aynı zamanda TMMOB delegesi olan üyemiz Zeki Baran, siyasetçiler ve gazetecilerinde aralarında bulunduğu 100’e yakın kişi ile beraber hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır.

Muhalif olan tüm kesimler için insan avına çıkan siyasi iktidar, hukuksuzluklara bir an önce son vererek, gözaltına alınan siyasetçileri, gazetecileri ve üyemiz Zeki Baran’ı serbest bırakılmalıdır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi olarak üyemiz ile dayanışma içerisinde olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz. Hiçbir baskı bizi eşitlik, demokrasi, laiklik, barış ve insan hakları mücadelesinden alıkoyamayacaktır.

 

Gözaltında tutulan meslektaşımız Zeki Baran, siyasetçiler ve gazeteciler derhal özgürlüklerine kavuşmalıdır.

 

 

TMMOB

Makina Mühendisleri Odası

Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu