Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Diyarbakır Şubesi

Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz

“Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz!” ana başlığı ile yürüttüğümüz Kampanya çerçevesinde üyelerimiz tarafından SGK ve Bakanlığa postanelerden faks çekilmesi eyleminde kullanılacak faks metni ekte tarafınıza iletilmektedir.“Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz!” ana başlığı ile yürüttüğümüz Kampanya çerçevesinde üyelerimiz tarafından SGK ve Bakanlığa postanelerden faks çekilmesi eyleminde kullanılacak faks metni ekte tarafınıza iletilmektedir.

 T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI’NA

 

TMMOB ile SGK arasında 2012 yılının Temmuz ayında “T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI İLE TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” imzalanmıştır.

 

Protokolün imzalanması ardından yürütülen çalışmalar sonucu mühendis, mimar ve şehir plancılarının TMMOB tarafından duyurulan ücretin altında işe başlatılması ile SGK’ya eksik prim ödenmesinin önüne geçilmeye çalışılmıştır. Yürürlüğe konduğu günden itibaren bu protokol ile mühendis, mimar ve şehir plancılarının istihdam edildiği çalışma alanları disipline edilmiş ve kayıt dışılığın önlenmesinde ciddi adımlar atılmıştır.

 

SGK, 2017 yılı Nisan ayına gelindiğinde işbirliği protokolünü tek taraflı olarak feshettiğini duyurmuştur. Protokol hükümleri gereği tek taraflı iptal işleminin mümkün olmamasına karşın SGK bu tutumunu sürdürmüştür.

 

Protokolün iptal edilmesi; mühendis, mimar ve şehir plancılarının hak kaybına uğraması ve SGK’nın pirim kaybına uğraması anlamına gelmektedir.

 

TMMOB ile kurumunuz arasında imzalanan işbirliği protokolünün acilen yeniden yürürlüğe koyulmasını sizlerden rica ediyoruz.

 

Saygılarımla.

 

Ad Soyad                             

Meslek                      

İmza