LPG OTOGAZ İSTASYONLARI SORUMLU MÜDÜR EĞİTİMİ (5 GÜN)

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

İletişim

Sınav Yeri
ANKARA
ANKARA

Eğitimin Amacı

Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, güvenli ve ekonomik tesislerin gerçekleştirilmesi amacıyla, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür hizmetlerinin yerine getirilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak katılımcıların bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirmelerini sağlamaktır.

Eğitimin İçeriği

 Ölçme
SI Birim Sistemi ve Birim Dönüştürmeleri (Boyut Analizi)
Maddenin Halleri Temel Bilgileri
Akışkanlar ve Akışkanlar mekaniği, Akışkan Özellikleri
Gazlar, Gazların Kinetik Kuramı(İdeal İdeal olmayan) ve Gazlarda Yanma
Petrol, Petrol Ürünleri ve LPG`nin Elde Edilmesi ve Kullanımı (Petro Kimya Teknolojisi)
Korozyon ve Katotik Koruma
LPG Tesisatı İletim ve Birleştirme Elemanları (Borular, Vanalar, Gaz Kesiciler, Otomatik Kontrol, Emniyet Valfleri, Ölçü Aletleri Manometre vb
Otogaz İstasyonu Yerleşimi, Vaziyet Planı ve Teknik Resim Kuralları
Statik Elektrik ve Statik Elektrikten Korunma, Topraklama
Ark sızdırmazlık nedir ve Ark sızdırmaz (Ex-proof) malzemeler
MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Sorumlu Müdürün Hak, Yetki ve Yükümlülükleri
LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri
İlgili Standartlar
İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı
LPG depolama, dolum tesislerini, otogaz istasyonlarını, LPG tesisatını ve konut uygulamalarını
LPG‘ nin Tanımı, Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları
LPG Otogaz İstasyonları Ekipmanları
LPG Doldurma, Boşaltma Kuralları
Periyodik Kontrol ve Bakımları
Yangın Güvenliği
İlk Yardım Temel Bilgileri
Çalışan personelin eğitimine yönelik planlama ve uygulamaları, Personel Yönetimi ve eğitimleri ile  "Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri" Uygulama Esasları

Katılımda Aranacak Şartlar

 Meslek yüksekokullarının kimya teknolojisi, elektronik teknolojisi, makina, mekatronik, elektrik, enerji tesisleri işletmeciliği, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi, gaz ve tesisatı teknolojisi, rafineri ve petro-kimya teknolojisi programlarından veya teknoloji fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan veya 6269 sayılı Kimyagerlik ve Kimya Mühendisliği Hakkında Kanun kapsamında kimyager unvanını almış olan veya diğer bölümlerden mezun olmakla beraber mühendislik veya kimya dalında en az yüksek lisans yapmış olmak
Kurs Ücretini Yatırmış Olmak
İmzalı başvuru formu ekinde:
    TC NUMARALI NÜFUS CÜZDANI fotokopisi
    Onaylı diploma fotokopisi
    Resmi kuruluşlardan alınacak adres belgesi
    Belgelendirme ücreti ödenti makbuzu

Sınav ve Belgelendirme

  Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Başarılı olanlara Oda tarafından LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Eğitim Sertifikası  verilecektir. Bu belge tek başına geçersiz olup; sertifika sahibinin çalışacağı Otogaz İstasyonu ile yapacağı sözleşmeyle birlikte Oda‘ya başvurması halinde sertifika sahibine LPG Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür Belgesi verilecektir. Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Ücretlendirme:

Seminer Ücreti: 575 TL
Belge Ücreti: 100 TL (KDV Dahil)

Yaklaşan Eğitimler

Tarih: 04 Kasım 2019 Pazartesi
Etkinliğe 140 gün kaldı.
Tarih: 05 Ağustos 2019 Pazartesi
Etkinliğe 49 gün kaldı.