Eskişehir Şube Çalışma Programı

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Görsel:
Dosya:

Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de meslektaş ve ülke sorunlarıyla ilgilendik.Problemlerin çözümü için meslektaşlarımızla güç birliği yaptık.Ülkenin ağırlaşan sanayi problemlerinin ve özellikle genç meslektaşlarımızın  artan işsizlik sorunlarına yönelik çözüm önerileri üretip kurumlarla paylaştık.Genç üyelerimize ve öğrenci üyelerimize  mesleki birikimlerimizi aktarmak amacıyla  eğitimler ve sosyal faaliyetler düzenledik. Bütün üyelerimizin faaliyetlerine koşulsuz destek olduk.

Dünyanın ve ülkemizin enerji problemlerinin  neler olduğunun bilinciyle  yeni dönemde de  özellikle ülkemizde yenilenebilir enerji kaynaklarının (güneş rüzgar toprak su vb)kullanımının yaygınlaştırılması konusunda kamuoyu yaratarak gerekli çalışmaların yapılmasını sağlamak  en büyük hedefimizdir.

Şehrimizde kurulması düşünülen termik santralın zararlarını bilimin ışığında anlatarak aynı bölgeye  yenilenebilir enerji kaynakları ile kurulması için gerekli mücadeleyi yapacağız.

   Her gün meslek ve meslektaş sorunlarımız hızla büyümektedir. İşsizlik, beyin göçü, düşük ücret ve yetişmiş insan profiline uygun olmayan  işlerde çalışma gibi sorunlarımızı aşmaya yönelik  çalışmalar yapacağız

Üyelerimizle dayanışma içinde   mesleğimize, ülkemize ,barışa, demokrasiye ,hukuka ve insan hakları temel ve evrensel değerlerine  sahip çıkacağız.

Meslek içi eğitim programlarımızı çeşitlendirerek ,daha fazla sayıda meslektaşımızın sertifikalı eğitim almasını, yeni uzmanlık alanlarının açılmasını ve meslektaşlarımızın uzmanlıklarının geliştirilmesini sağlayacağız.

Üyelerimizin daha çok kongre seminere katılması sağlayacağız ve  bu etkinliklerdeki sunumları  üyelerimize ulaştıracağız.

Üniversitelerde okuyan öğrenci üyelerimizin staj  mesleği öğrenme ve kişisel gelişimleri konusunda çalışmalar yapılacaktır.

Genç meslektaşlarımızla daha çok biraraya gelerek  sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapacağız.

OSB’ de çalışan mühendisler ,kamu ve özel  söktör,serbest çalışan mühendisler ve üniversitede çalışan üyeler için farklı yıllık iletişim planları oluşturulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle birleştiğimiz ortak amaçlarımıza doğru yürüyebilmek için, Makina Mühendisleri  Odası Eskişehir Şubesinin Onikinci Dönem Yönetim Kurulunda görev almaya talip olduğumuzu tüm meslektaşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.