ALİ İSMAİL KORMAZ’IN KATLEDİLDİĞİ YERE KARANFİL BIRAKILDI

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de yapılan Gezi eylemi sırasında Ali İsmail Korkmaz’ı Sanayi Sokak’ta dövülmesi sonrası 39 sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

 Ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir`de de yapılan Gezi eylemi sırasında Ali İsmail Korkmaz`ı Sanayi Sokak`ta dövülmesi sonrası 39 sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

 
 
Gezi eylemlerinin 4. Yıl dönümü nedeniyle Ali İsmail`in dövüldüğü sokağa gelen anne Emel, baba Şahap Korkmaz ağabey Gürkan Korkmaz  Ali İsmail`in fotoğrafının üzerine karanfiller bıraktı. Anne Emel Korkmaz, gözyaşlarını tutamadı.
"Oğlumun dövüldüğü bu sokağa ilk kez geliyorum" diyen anne Emel Korkmaz "Oğlumu burada katlettiler. Ali`mi çok özledim. Oğluma sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Anne Korkmaz, gözyaşlarını tutamadı. Baba Şahap Korkmaz, oğlunun onuruyla öldüğünü belirterek, "Oğlumu burada vahşice katlettiler. Öldürülürken neredeydiler? Ali İsmail ve arkadaşlarını onurlu yaşadılar" dedi.
İsmail Korkmaz ödülleri hazırlayan örgütler adına konuşan TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu sekreteri Neşet Aykanat, kentin aydınlık yüzlü insanların büyük umutlarla gelen Ali İsmail`e sahip çıkamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Büyük üzüntümüz davasına da bu kente sahip çıkamadık. O güne kadar bir çok kritik davada bu şehir güvenli şehir olarak görülüp davaları bu kente taşınırken ne yazık ki Ali İsmail`in davasında bir anda güvensiz şehir haline dönüştürülüp davası da bizlerden kaçırıldı ve tahmin ettiğimiz gibi faillerin suçları ispatlanmışken aldıkları cezalar ne bizleri ne kamuoyunu ne de vicdanları tatmin etmemiştir.
Onlara verilmiş sözlerimiz var onların hayat ettiği ülke yaratana kadar bu uğurdaki mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
Konuşmalardan sonra Ali İsmail`in dövüldüğü yere karanfiller bırakıldı.