GAZLI ISITMA SİSTEMLERİNDE TEKNOLOJİ TRENDLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Eskişehir Şubesi

Şubemiz eğitim salonunda 01 Aralık 2018 tarihinde yapılan seminere konuşmacı olarak katılan  İrea Ar-Ge Genel Müdürü Sait KORKMAZ “Gazlı Isıtma Sistemlerinde Teknoloji Trendleri” hakkında üyelere bilgi verdi. 

Petrolün yerine doğalgaz aldı diyen KORKMAZ, “Enerji kaynaklarında petrol azalıyor ama doğalgazda da bir artış var. Enerjiye en çok ihtiyacı olan ülke Çin ama onlarında enerji kaynağı yetersiz. Türkiye ise doğalgaz enerji ihtiyacını Rusya, İran gibi ülkelerden sağlıyor” dedi.

Enerji tüketiminde artık hibrit yapılanmanın ön planda olduğunu belirten KORKMAZ, “Şu an doğalgazda kullanılan ürünlerin hiçbirinin geleceği yok. Bunların yerini hibrit alacak. 2030 yılına neredeyse tüketimin yarısı hibrit cihazlardan sağlanacak. Dünyada 12 milyonluk bir kombi pazarı var. En büyük pazar 1.7 milyon ile İngiltere. Fransa’da kombi pazarı küçüldü. Isı pompasının sayısı kombiyi geçti. İspanya ve Almanya daha küçük bir pazar. Tabi ki en çok satış Çin’de gerçekleşiyor. Türkiye bile Çin’e kombi satıyor. 10 yıl sonra Çin’de dünya pazarı kadar bir satış olacak. Türkiye’ye bakacak olursak 950 bin civarında. 2019 yılında kombi pazarı yüzde 20 küçülecek. Düşüşün sebebi ise inşaat sektöründe yaşanan küçülme” ifadelerini kullandı.

Korkmaz ayrıca, Avrupa’da enerji tüketiminde yüzde 20 oranında bir azalma olacağını ve Türkiye’nin de buna uymak zorunda olduğunu belirtti.