MMO GAZİANTEP ŞUBE KARANTİNA GÜNLERİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Gaziantep Şubesi

Değerli üyelerimiz,

 

Zor günlerden geçiyoruz. Corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yayılmaya devam etmekte, salgın kontrol altına alınmaya çalışılmakta ve virüs ile mücadele her koldan devam etmektedir.

Bu zorlu süreci dayanışma ile hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz.

Maalesef 2020 yılı ileride birçok keyifsiz hatıraları ile hafızalarımızda yer edinecektir. Bu tüm olumsuzlukların yanında bu salgın bizlere,

İnanılmaz bir hız ile ilerleyen küresel ısınmanın yavaşladığını,

Doğanın, çevrenin ve havanın temizlendiğini,

Doğanın tekrar nefes aldığını, soyu tehlike altında olan pek çok hayvanın üreyerek çoğalmaya ve doğada özgür bir şekilde dolaşmaya başladığını,

İnsanlar arasında dayanışmanın arttığını,

Aile içi ilişkilerinin arttığını,

Aile fertleri ile birlikte film seyretmenin, etkinlik yapmanın ve çocuklarla vakit geçirmenin çok keyifli olduğunu,

Çocuklarımızın daha önce hiç yaşayamadığı ve alışık olmadığı duygularla aile fertleri ile oynanan oyunlar ile tanıştığını,

Kitap okumanın ne kadar değerli bir şey olduğunu,

Az ile yetinebileceğimizi, 

Pek çok marka ve eşyanın aslında hiç de önemli olmadığını,

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu,

Özgürlüğün ne kadar kıymetli bir şey olduğunu, 

Kimsenin kimseden üstün olmadığını, asıl gücün para olmadığı,

Silah üretiminin anlamsız olduğunu ve onun yerine insanlara şifa olacak ürünlerin üretilmesi gerektiğini,

İleride olabilecek çok daha tehlikeli salgınlara karşı daha hazırlıklı olunması gerektiğini,

Hepimizin ayrı ayrı ülkelerde değil de, dünyanın içinde yaşayan dünyalılar olduğunu hatırlattı.

Aslında 2020 yılı acı hatıraların yanında, iş, okul ve yaşam temposundan farkına bile varamayacağımız, hayal bile edemeyeceğimiz bir süreç yaşattı bizlere.

MMO ailesi olarak bu günlerin anısını ileride yaşayabilmek için, 

Evinizde, çocuklarınızla resim yaparken, oyun oynarken, film seyrederken, eşinizle birlikte mutfakta yemek yaparken, bahçede tarlada çalışırken, bulaşma riskine karşı önlem alırken, doğada, işyerinde, sokakta enteresan görüp fotoğrafladığınız karelerden oluşan video hazırlamak istiyoruz.

Karantina günlerinde MMO Ailesi Videosunda yayınlanmasını istediğiniz fotoğraf karelerinin Şubemiz WhatsApp (0530 280 94 78) numarası ile paylaşılmasını bekliyoruz.

Sağlıklı ve güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle,

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu