8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ İÇİN KADIN MESLEKTAŞLARIMIZ ADINA BİRER FİDAN BAĞIŞINDA BULUNDUK.

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Gaziantep Şubesi

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ İÇİN KADIN MESLEKTAŞLARIMIZ ADINA BİRER FİDAN BAĞIŞINDA BULUNDUK.

ÇAĞDAŞ BİR TÜRKİYE, EMEKÇİ KADINLAR İLE VAR OLACAKTIR !...

Kadın haklarının savunulması, korunması ve geliştirilmesi, öncelikle kadının yaşam hakkının güvence altına alınması, kadına yönelik her türlü şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması ile mümkündür. Kadının öneminin ve değerinin farkında olanlar için, 8 Mart tarihi kadın sorunlarının ve bu sorunlara yönelik çözüm metotlarının ortaya konulabileceği çok önemli bir gündür.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 900’lü yılların başında Kadın Hakları diye başlamış, emekçi kadınlar günü diye devam etmiş, ancak günümüzde içi boşaltılarak, farklı noktalara çekilmiştir. Kadın sorunlarının, kadına yönelik şiddetin, ayrımcılığın veya bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin tartışılması yerine, maalesef basit bir kutlama gününe dönüştürülmüştür. Bilinmelidir ki kadınlarımızın sorunu çözülmeden, toplumun sorunları çözülemez ve sağlıklı kuşakların yetişmesi sağlanamaz.

Bu nedenle içi boşaltılarak kutlanılan 8 Mart’lar yerine, kadın sorunlarının tartışıldığı ve çözüme kavuşturulduğu 8 Mart’lar diliyoruz.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü için kadın meslektaşlarımız adına TEMA Vakfına fidan bağışında bulunduk. Her kadın meslektaşımızın Gaziantep’te bir dikili ağacı var. Geleceğimiz olan çocuklarımıza nefes olarak fidanlarımızı miras bırakmak için kadın meslektaşlarımız adına Makina Mühendisleri Odası olarak bir nebze olsun destek olmaya çalıştık.

Bu vesile ile emeklerinin karşılığı hiç bir şekilde ödenmeyecek olan tüm kadınlarımızın ve kadın meslektaşlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

Saygılarımızla

 

TMMOB

Makine Mühendisleri Odası

Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu