İLERİCİ ve ÇAĞDAŞ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE BİRÇOK GÖREV BİZLERİ BEKLİYOR !...

×

Hata mesajı

 • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
 • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Gaziantep Şubesi

İLERİCİ ve ÇAĞDAŞ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE BİRÇOK GÖREV BİZLERİ BEKLİYOR !...

Bir dönemini daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşayan Şubemiz, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü 12. Olağan Genel Kurulu’nu ve 14 Ocak 2018 Pazar günü 713 üyemizin katıldığı Şube Yönetim Kurulu ve Delege Seçimlerini bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirmiştir. Seçimleri ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER GRUBU blok liste olarak kazanmıştır.

Çağdaş Yönetim anlayışımızı destekleyen, geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe etkin, güçlü, çağdaş, laik ve demokratik bir meslek odasına sahip çıkan, Genel Kurulumuza ve Seçimlerimize katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Seçim sonucunda göreve gelen Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını 23 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirerek, görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

 

 1. Hüseyin OVAYOLU                              Başkan
 2. Aykut KOCALAR                                 Başkan Vekili   
 3. Esra ELİTAŞ                                        Sekreter Üye
 4. Çetin KÜLAH                                       Sayman Üye
 5. Ekrem NACARKAHYA                         Üye
 6. Mustafa Devrim BİLGEL                     Üye
 7. Mustafa Aydın ADEMOĞLU                Üye

 

 

 1. Kerem CİRO                                        Y. Üye​
 2. Yunus Emre KÜLEKCİ                       Y. Üye
 3. Serap ASLAN                                      Y. Üye
 4. Kemal KESKİN                                    Y. Üye
 5. Aydın KALEOĞLU                              Y. Üye
 6. Meymet AY                                          Y. Üye
 7. Ali İSLAM                                            Y. Üye

 

Makina Mühendisleri Odası olarak;

Ülke sanayimizin geliştirilmesi ve bağımsızlaştırılması için, Ülke ve toplum yararına olan her konuda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi artarak devam edecektir. Sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetlerimizi artırarak mesleki sorumluluğumuzu yerine getirmeye ve üye ihtiyaçları doğrultusunda Oda çalışmalarını artırarak, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışı ile Oda - Üye ilişkilerini daha üst boyutlara taşımaya gayret edilecektir. Üniversite-Sanayi arasında köprü kurarak, sanayimizin Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermesine, özellikle Makina İmalat, Tekstil Makinaları Üretimi ve Enerji Sektörüne Yönelik yeni ve teknolojik yatırımlar yapmasına katkıda bulunulacaktır.

Demokratikleşmenin ve Sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları, çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır.

Üyelerimizden ve bilimsel çalışmalarımızdan aldığımız güçle, biliyoruz ki bu dönemde de ilerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile birçok görev daha bizleri bekliyor.

Atmış dört yıllık onurlu bir geçmişe sahip olan Odamız, her zaman olduğu gibi;

 • Hukukun üstünlüğüne inanan, ilerici, çağdaş, laik, demokratik ve sanayileşen ülkeden yana tavır koyan,
 • Ülke ve kent sorunları ile yakından ilgilenen ve çözüm yolları üreten,
 • Ülke ve vatandaşların çıkarlarını, kendi çıkarının üzerinde tutan,
 • Düşünce ve inançlara saygılı olarak, ayrılıkları değil, buluşma noktalarını öne çıkaran,
 • Hiçbir üyesinin sorununu dışlamadan, işsiz üyelere iş bulunması konusunda planlı ve düzenli çalışmalar yapan,
 • Üyelerinin mesleki konularda, iş imkânlarının artırılması yönünde araştırma ve çalışmalar yapan, üyelerinin çalışma hayatında özlük, ekonomik, sosyal ve mesleki koşullarının iyileştirilmesi için azami ölçüde çaba sarf eden,
 • Kadın üyelerin Oda çalışmalarına aktif katılımı sağlayıp, meslek yaşamlarında etkinliklerinin artırılmasına ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapan,
 • Bilimi rehber edinen, özgürlük ve barıştan yana tavır koyan bir anlayış ile Odamızın tüzük ve yönetmeliklerine bağlı kalarak, çalışmalarına devam edecektir.

Saygılarımızla

 

Hüseyin OVAYOLU

Başkan