NİHAYET CUMHURUN İSTEĞİ OLUYOR !...

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Gaziantep Şubesi

NİHAYET CUMHURUN İSTEĞİ OLUYOR !...

Aklın Yolu Birdir !...

Daha önce birçok kez, Kamil Ocak Stadyumu yerinin ne olacağına ve bu alanın nasıl değerlendirileceğine, Gaziantep halkının karar vermesi gerektiğini söylemiştik. Kamil Ocak Stadyumunun yeri ile ilgili ilimizdeki kurumlar, yerel yönetimler, meslek odaları ve bu kente gönül vermiş tüm sivil toplum kuruluşlarının içerisinde olduğu bir çalıştay düzenleyelim ve bu çalıştay sonucunda ortak akıl ile en doğru kararı verelim diye belirtmiştik. En doğru kararı Gazianteplilerin, yani bu kentte yaşayanların, kısacası Cumhurun vereceğini söylemiştik. İçerisinde, sanat merkezleri, park, yeşil alan, kitap kafe, merkez metro istasyonu vb. mahaller oluşturulmasının ve yaşayan bir kent meydanı olmasının bu kente maksimum yarar sağlayacağını öngörmüştük.

Uzun bir süredir bekleyiş içerisinde olmamızın sebebi, Kamil Ocak Stadyumunun yeri ile ilgili hazırlanmakta olan projeyi görmek ve akabinde düşünce ve görüşlerimizi yapılmasını istediğimiz çalıştayda kamuoyu ile paylaşmaktı.

Her ne kadar bir çalıştay olmasa da, bu kente azami yarar sağlayacak yeni bir fikir Cumhurbaşkanımız tarafından geçtiğimiz günlerde ortaya atıldı. Kamil Ocak Stadyumunun yerinin tamamının Millet Bahçesi, Millet Meydanı olarak yapılacağının planlandığı belirtildi. Nihayet Cumhurbaşkanımızın doğru bilgilendirildiğini düşünüyor ve Cumhurbaşkanımızın ortak aklın öngördüğü karara, talebe ve isteğe duyarsız kalmadığını görebiliyoruz.

Bu doğrultuda öncelikle Kamil Ocak Stadyumunun yerinin mülkiyet hakkının yerel yönetim ve idarelere devredilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Devir işleminin de 24 Haziran seçimlerinden önce yapılması uygun olacaktır.

Beğendik market yerinin kitap kafe, park, yeşil alan, oturma alanları olarak değerlendiren yerel yöneticilerimizin, Kamil Ocak Stadyumunun yerinin tamamının benzer bir uygulama olarak değerlendirmesi gerektiğini düşünüyor ve destekliyoruz. Kentin nefes alabileceği bu merkezi noktayı, trafiği sıkıntıya sokacak AVM, rezidans, işyeri, konut, cami gibi projelerden kesinlikle uzak durulması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Kamusal alanların kullanım süreleri bitince, yine kamusal alan olarak değerlendirilmesi ve halkın hizmetine sunulmasının doğru olacağına inanıyoruz. Her ne kadar ayrıntıları verilmemiş olsa da, Millet Bahçesi, Millet Meydanı fikrini destekliyoruz. Ancak ayrıntıları ve detayları gördükten sonra, fikirlerimizi ve görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Bu alanın tamamının yapılaşmaya ve betonlaşmaya kesinlikle açılmadan, Millet Bahçesi, Millet Meydanı olarak değerlendirilmesini bekliyor ve bu çerçevede yaşayan kent meydanı haline dönüşmesini arzuluyoruz.

 Millet Bahçesi, Millet Meydanının içeriği ile ilgili her ne kadar ayrıntılı bilgi verilmese de, içeriğinde neler yapılacağı Gaziantep’te yaşayan kentin sahibi olan Gazianteplilerden fikir alınmasının önemli olduğunu düşünüyor, bu konuda üzerimize düşen her konuda katkı koymaya hazır olduğumuzu ve ortaya atılan bu fikri desteklediğimiz gibi, takipçisi de olacağımızı belirtiyoruz.

Saygılarımızla

Hüseyin OVAYOLU

MMO Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı