MMO İstanbul Şubesi Olarak Sağlık Emekçileri İçin Harekete Geçtik: Günde 4 Bin Siperlik, Hedef 30 Bin

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

Koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık emekçilerinin enfekte olmasını önlemek amacıyla siperlik üretmeye başladık. Üyelerimizi, ‘Sağlık Emekçilerine Siper Oluyoruz!’ adıyla başlattığımız bu kampanyaya davet ediyoruz.

MMO İstanbul Şubesi olarak, sağlık emekçilerinin COVID-19 pandemisine karşı verdikleri mücadele sırasında enfekte olmalarını bir nebze olsa da önleyebilmek amacıyla meslek alanımız olan mühendisliği toplumla buluşturarak siperlik üretmeye başladık.

Bu dayanışmanın, özellikle üyelerimizin mesleki birikimlerinin toplumun şu an gündemde olan bir sorununa çözüm üretmesi açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Mühendisliğin aslında toplumun ihtiyaçlarını ve önceliklerini önemseyen ve buna dair çözümler geliştiren bir meslek olduğu, meslek odamızın da bu birikimin ve dayanışmanın örgütleyicisi olması özellikle vurgulanması gereken bir konudur. Meslek alanımızdan hareket ederek memleketimiz için sorumluluk alıyoruz.

Günde 10 Bin Adedin Üzerinde Siperlik Üretebiliriz

Sağlık emekçilerimizin hastanelerde birçok imkânsızlıkla ve virüse karşı tam olarak korunmadan hizmet verdiğini, yüzlerce sağlık emekçisinin enfekte olduğunu maalesef izlemekteyiz. Bu sebeple, bu zor günlerde sağlık emekçileriyle dayanışmak ve omuz vermek için siperlik üretmeye başladık ve şu anda günde 4.000 siperlik üretebiliyoruz.

Bunun yanı sıra İstanbul’daki 30 bin üyemize çağrı yaparak imkânı olanları sürece katılmaya davet ettik ve 1.000 kadar üyemizden destek sözü aldık. Üyelerimizin desteğiyle günde 30 bin adedin üzerinde siperlik üretebiliriz. Amacımız İstanbul’daki tüm üyelerimize ulaşarak imkânı olanların hepsini bu sürece dâhil etmek.

Üyelerimizin desteği ve Şubemizin örgütsel birikimiyle sağlık emekçilerimize siper oluyoruz. Bu konularda kamu kurumları, TTB ve TMMOB başta olmak üzere tüm kurumların koordinasyon içerisinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Son olarak, üyelerimizi ve tüm yurttaşları ‘Sağlık Emekçilerine Siper Oluyoruz!’ kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz.

İbrahim M. Tataroğlu
MMO İstanbul Şube Başkanı