İstanbul Şube Duyuruları

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul subesi

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ 33. DÖNEM GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI


Sonuç Bildirgesi:

28000 üyesi, 2800 öğrenci üyesi, 8 ilçe temsilciliği, komisyonları ve çalışanları ile örgütlü Şubemizin 33. Genel Kurulu sonunda aşağıdaki görüş ve önerilerimizin kamuoyuna duyurulması kararlaştırılmıştır.

TÜRKİYE'DE DEPREM GERÇEĞİ VE TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI'NIN ÖNERİLERİ ODA RAPORU - (GÜNCELLENMİŞ RAPOR)


 Depremlere Karşı Önlemler Bütünlüğü ve Güvenli Yapılaşma İçin
 Yeni Bir Yapı Denetim Yasası Çıkarılmalıdır

ORTA VADELİ PROGRAM (2011&8211;2013) VE 60. HÜKÜMET PROGRAMININ EKONOMİ, SANAYİ, KOBİ, AR-GE, ENERJİ, ALTYAPI VE ULAŞIM, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BÖLÜMLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ ODA RAPORU

ÜLKE ÖRNEKLERİ İLE KALKINMA VE SANAYİLEŞME MODELLERİ ODA RAPORU

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ,KÜÇÜK SANAYİ SİTELERİ, ENDÜSTRİ BÖLGELERİ VE TEKNOPARKLAR ODA RAPORU

TS 7363 ARALIK 1990 STANDARDINA AİT TST 7363 I.MÜTALAA 2007 / 6657 REVİZYON TASARISI


TS 7363 Aralık 1990 standardına ait TST 7363 I.Mütalaa 2007 / 6657 Revizyon tasarısı tarafımızca incelenmiş olup  gerekçeli görüşlerimiz  aşağıda belirtilmiştir.

TÜRKİYE'NİN DOĞAL GAZ TEMİN VE TÜKETİM POLİTİKALARININ DEĞERLENDİRİLMESİ RAPORU

HÜKÜMET PROGRAMININ İLGİLİ BÖLÜMLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ RAPORU

LPG/CNG'YE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ ARAÇLARDA DENETİM UYGULAMALARI

"KARAYOLLARI TRAFİK KANUN TASARISI" HAKKINDAKİ ODA GÖRÜŞ


TMMOB

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI'NIN
"KARAYOLLARI TRAFİK KANUN TASARISI" HAKKINDAKİ
GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ
14.10.2008

Madde Şekli 1:

TELEFERİK, TELESİYEJ VB. RUHS., BAK. VE İŞL. DAİR TEBLİĞİ"NE İLİŞKİN ODA GÖRÜŞÜ


TMMOB
MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI'NIN
"İNSAN TAŞIMAK ÜZERE TASARIMLANAN KABLOLU TAŞIMA TESİSATININ "TELEFERİK.TELESİYEJ vb." RUHSATLANDIRILMASI, BAKIM VE İŞLETİLMESİNE DAİRE  TEBLİĞİ" TASLAĞI'NA İLİŞKİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ

13.10.2008

Madde Şekli 1:

MOBİL ENERJİ SANTRALLERİ (10.09.2002)


MOBİL ENERJİ SANTRALLERİ KONUSUNDA ODAMIZ GÖRÜŞÜ Dünyada ve ülkemizde 1980'li yıllardan beri uygulanan ekonomik ve siyasal politikalar sonucu ortaya çıkan manzara daha fazla işsizlik, yoksulluk ve açlık olmuştur.