Covid-19 Riskini Azaltmak İçin MMO Üye Dayanışması Ağı'nı Başlatıyoruz!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

Değerli meslektaşlarımız, memleket için sorumluluk alıyor ve hiçbir meslektaşımızı yalnız bırakmıyoruz. İstanbul’daki 8 ilçe temsilciliğimizle birlikte, 39 ilçede bütün üyelerimizi sürece katma hedefiyle MMO Üye Dayanışması Ağı çalışmalarımızı başlatıyoruz.

Covid-19 pandemisinin açıklandığı günden bugüne dek çok yoğun bir çalışma ve çaba içerisindeyiz.

Birinci aşama tedbirlerimizi sizleri ve çalışanlarımızı korumak üzere hayata geçirdik. Üyelerimizin tüm işlemlerinin kesintisiz şekilde devam etmesi için, dijital platformlarımızı daha etkin hale getirdik. Tüm saha kontrollerimizi de süreci izlemek adına pazartesi gününden başlamak üzere 1 hafta süreyle erteledik.

MMO İstanbul Şube 34. Dönem Yönetim Kurulu olarak, risk grubunda bulunan ve belli bir yaşın üzerinde olan kişilerin, toplu ulaşım kartlarının iptal edilerek veya bankların sökülerek evde tutulamayacağını düşünüyoruz. Bu durumdaki yurttaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için acil şekilde bir dayanışma ağının oluşturulması gerektiğine inanıyor, bu kişilerin bağlı bulundukları topluluklar ile bağını koparmadan, sürece daha fazla dahil etmenin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle ve daha önce de ifade ettiğimiz üzere memleket için sorumluluk alıyor ve hiçbir meslektaşımızı yalnız bırakmıyoruz. İstanbul’daki 8 ilçe temsilciliğimizle birlikte, 39 ilçede bütün üyelerimizi sürece katma hedefiyle MMO Üye Dayanışması Ağı çalışmalarımızı başlatıyoruz. Bu zorlu süreci tüm üyelerimizin desteği ile aşacak ve hep birlikte İstanbul genelinde yaygın bir dayanışma ağı oluşturacağız. Böylelikle risk grubundaki üyelerimizi, dijital ortamlarda sürdürülen Oda faaliyetlerine daha çok dahil etmiş olacağız.

MMO Üye Dayanışması Ağı ile olağanüstü durumlara karşı daha örgütlü ve daha koordineli olacağımıza inanıyor, risk grubundaki üyelerimize #SenEvdeKal #BizVarız, genç üyelerimize ise #ŞimdiDayanışmaZamanı ve #BirlikteDahaGüçlüyüz diyoruz!

Söz verdiğimiz gibi MMO İstanbul Şubesi Olarak tüm örgütlü gücümüzle ve her koşul altında memleket için sorumluluk alıyoruz.

İbrahim M. Tataroğlu
TMMOB Makina Mühendisleri Odası
İstanbul Şube Başkanı