KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLERİNİN MYK BELGESİ ALMASI ZORUNLU HALE GELDİ!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu tebliğ ile MYK (Mesleki Yeterlilik Belgesi) zorunluluğu getirilen meslek sayısı 81’den 117’ye çıkmıştır. 

11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan dördüncü Tebliğ ile 36 meslekte daha MYK (Mesleki Yeterlilik Belgesi) zorunluluğu getirilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2018/1 sıra numaralı tebliğinde yer alan 36 meslekte Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra (11.11.2019 tarihinden sonra) çalıştırılamayacaktır. KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLERİ de bu tebliğ içerisinde yer almaktadır.

SINAV VE BELGE ÜCRETİ İÇİN TEŞVİKTEN YARARLANMA

Adaylar, sınavdan başarılı olmaları durumunda teşvikten faydalanarak 31.12.2019 tarihine kadar sınav ve belge ücretinin tamamını (asgari brüt ücretin yarısını geçmemek kaydı ile) işsizlik fonundan geri alabilmektedirler. Köprülü vinç için belgelendirme ücretleri göz önünde bulundurulduğunda ödenen ücretin tamamı teşvik kapsamında olacaktır. Teşvikten yararlanmak isteyen adayların başvuru formuna iban numaralarını yazmaları yeterli olacaktır. Fondan karşılanan bu desteklerden kişiler bir kez yararlanabilir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Başvuru Formu
  • Belgelendirme Ödenti Makbuzu
  • Kimlik fotokopisi

Not: Firma koşullarının MYK şartlarına uygun olması durumunda adayların performans sınavları firma bünyesinde de yapılabilmektedir.

 

ÜCRETLER

Sınav ücreti: 500 TL*

Belge ücreti: 150 TL**

*Teşvikten faydalanan adaylar başarılı oldukları takdirde sınav ücretini mykdan geri alabileceklerdir.

**Teşvikten faydalanan adaylardan belge ücreti alınmayacaktır.

 

İLETİŞİM

Makina Mühendisleri Odası Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi

Tel: 0216 5072606, Gsm: 0530 1730208, E-Posta: contact form

 

ÖN KAYIT BIRAKMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ: https://goo.gl/forms/8HHMuqc0JUYV1zNP2