KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ MMO İSTANBUL ŞUBEDE 17 ARALIK'TA BAŞLIYOR!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile İŞKUR arasında imzalanan protokol neticesinde 17-20 Aralık 2018 tarihleri arasında üyelerimize şubemizde “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecektir.

Eğitimin Amacı:
Eğitim; girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, kursiyerlere uzun ömürlü ve verimli işletmelerin oluşmasını sağlayacak birikimi kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu eğitimlerden mezun olan ve kendi işini kuran girişimcilerin 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' ne başvurarak hibelerden faydalanabilirler.

Eğitim İçeriği:
Uygulamalı girişimcilik eğitimi aşağıda yer alan 4 modülden oluşmakta olup, eğitime devam zorunluluğu vardır.
Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı
Modül 2: İşletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar.
Modül 3: İş planı kavramı ve öğeleri (Pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan),
Modül 4: İş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları

Başvuru:
Eğitime e-devlet üzerinden başvurulabilecektir.
Link: https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste (E-devlet/KOSGEB bölümünden, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu üzerinden kayıt olunabilmektedir)
Not: Başvuruda; İl: İstanbul, Birim: Kosgeb İstanbul Boğaziçi Müdürlüğü, Kurs: Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (17.12.2018-20.12.2018) seçilmesi gerekmektedir.
Kurs 25 kişi ile sınırlı olduğundan İşkura kayıtlı olan üyelerimiz arasından başvuru sırasına göre kayıt alınacaktır. İşkur işsiz kursiyerlere 20 TL /gün ödeme yapmaktadır.

İletişim:
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mh. İpek Sk. No: 9 Taksim Beyoğlu/ İSTANBUL
Tel: 0212 252 95 00, E-posta: contact form