Makina Bülten 2019 Kasım Sayısı Yayında!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

Bilim, teknik, mühendislik ve kültür sanat konularında özgün ve güncel içeriklerle hazırladığımız Makina Bülten, 2019 Kasım sayısıyla yayında!

Bu sayımızda, uzmanlarca bir gün gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakılan Büyük İstanbul Depremi'ne ilişkin olarak hazırladığımız 'Deprem, Tesisat ve Hafızalar' ile 'Doğal Gaz Tesisatında Depreme Karşı Alınacak Önlemler' başlıklı yazılarımızla, deprem sırası ve sonrasındaki riskleri büyüten tesisat sistemlerini ve risklere karşı alınması gereken önlemleri ele aldık.

Bu sayıda ayrıca, Türkiye'deki hidroelektrik santrallerini, araçların hava kirliliğini önleme sistemlerinden biri olan AdBlue'yu ve endüstriyel reaktör dizaynında endüstri 4.0 uygulamalarını inceledik.

Keyifli okumalar dileriz!

Bülteni okumak için lütfen tıklayın.