MAKİNA BÜLTEN’İN MAYIS 2018 SAYISI YAYINDA!

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin aylık olarak yayımladığı Makina Bülten’in Mayıs 2018 sayısı çıktı.

Makina Bülten’de bu ay, büyük sayılar yasasının ne olduğundan, büyük veriden ve bunlarla ilişkili olarak değer üretiminden bahsettik. Bunun dışında, Minnesota Üniversitesi araştırmacılarının 3D yazıcı kullanarak ilk defa elin üzerine elektronik bir nesne yazdırabilmiş olmaları ile ilgili güncel bir çeviri makale yayınladık ve nisan ayının önemli bilimsel gelişmelerini sizler için derledik.

Bunlarla birlikte, MMO İstanbul Şube’nin birçok kademesinde görev almış olan Metin Duruk ile Oda’nın kurulma, gelişme ve mücadele tarihini konuştuk ve Odamızın üyelerimiz için yürüttüğü faaliyetleri ve Odamız hakkındaki güncel haberleri yazdık.

Keyifli okumalar dileriz…