Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi Sona Erdi

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

Sektör derneklerinin desteği, teknoloji sağlayıcı ve destekleyen firmaların katkılarıyla hazırladığımız Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi etkinliğimiz 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü (bugün) sona erdi.

Mekanik tesisat alanında dijitalleşme konusunu ele aldığımız ve sektöre öncülük etme amacıyla düzenlediğimiz etkinlik toplam 13 oturum ile tamamlandı. Üç gün süren etkinlik hem Zoom üzerinden hem de Facebook canlı yayını ile 2.500’den fazla kişiye ulaştı.

Etkinliğin ilk gününde NetAx Bilişim Genel Müdürü ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Demir, Yeni Normalde Servis ve Üretimde Yapay Zekâ ve Derin Öğrenmenin Etkisi isimli oturumu gerçekleştirdi. Günün ikinci oturumu, TTMD Dijitalleşme Komitesi Başkanı Nevroz Karakuş’un moderatörlüğünde, Devrim Kılıç, Oğuz Yaz, Erdem Can Pamuklu, Ozan Atasoy ve Burak Rıza Toraman’ın çeşitli alt başlıklarla yaptıkları sunumlarıyla Covid-19 Sürecinde İklimlendirmede Dijital Dönüşüm paneli ile gerçekleşti.

Etkinlik ikinci gününde, Dell’in desteğiyle gerçekleştirilen İş İstasyonları ve Verimlilik oturumuyla başladı. Sunum, Dell Son Kullanıcı Çözümleri’nden Yaman Başa tarafından yapıldı.

İkinci oturum, destekleyen firmalarımızdan bir diğeri Siemens’ten katılan Görkem Kızıltan Ustalı, Adem Çakır ve Mustafa Oğuzhan Aygün’ün sunumlarıyla gerçekleşti. Oturumda Dijital Portfolyo konusu ele alındı.

Günün üçüncü oturumu TÜYAK’tan Haluk Yanık tarafından gerçekleştirilen Binalarda Yangına Bütünsel Tepki için Yangın Otomasyonunun Önemi ve Mekanik Tesisatla Etkileşimi Konuşmacı eğitimi oldu. Haluk Yanık’ın ardından sözü devralan MMO İstanbul Şube Sekreteri C. Ahmet Akçakaya, Dijitalleşmenin Mekanik Tesisata Etkisi konusu ile dördüncü oturumu tamamladı.

Günün beşinci ve son oturumu ise MTMD YK Başkanı İbrahim Biner moderatörlüğünde ve konuşmacılar MTMD YK Başkan Yardımcısı Barış Şevketbeyoğlu, TAD Danışmanı İbrahim Pehlivan ve ANEL Holding BİM Yöneticisi Ümit Balaban’ın çeşitli alt başlıklarla yaptıkları sunumlarıyla Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği paneli ile gerçekleşti.

Etkinlik üçüncü gününde, Friterm’in desteğiyle gerçekleştirilen Soğuk ve Donmuş Muhafaza Tesislerinde Ekipman Seçimi ve Enerji Verimliliği oturumuyla başladı. Sunum, Makina Mühendisi Hayati Can tarafından yapıldı

Günün ikinci oturumu İZODER YK Üyesi Volkan Dikmen’in sunumuyla, Mekanik Tesisatta Ses, Titreşim ve Sismik Yalıtım adlı panel ile tamamlandı.

Volkan Dikmen’in ardından, İSKİD YK Başkanı Ozan Atasoy’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen üçüncü oturumda, İklimlendirme Sektöründe Üreticiler Dijitalleşmenin Neresinde konulu panel yapıldı. Panelde Belimo Türkiye Genel Müdürü Emre Soykan, Systemair HSK Fabrika Müdürü Ayşegül Eroğlu ve İSKİD Geçmiş Dönem Başkanı - ISKAV BIM Komisyonu Başkanı Cem Savcı konuşmacı olarak yer aldılar.

MMO ISKAV ve Sektör Dernek Temsilcileri ile yapılan Mekanik Tesisat ve Dijitalleşme konulu değerlendirme oturumunun ardından etkinliğin kapanış konuşmasına geçildi. Kapanış konuşmasını gerçekleştiren Ufuk Tarhan, dijitalleşme ve gelecek konulu değerlendirmesini sundu ve kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Teknoloji sağlayıcımız Garage Atlas tarafından hazırlanan sanal serginin ziyaretinin de yapıldığı ve üç gün süren etkinliğimiz, Makina Mühendisleri Odası’nın dijitalleşme yönünde attığı en önemli adımlardan birisi olarak görülüyor. Odamız, birkaç yıldır dijitalleşme yönünde attığı adımları, Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi ile binlerce izleyiciye ulaşarak somutlaştırmış oldu. Üye hizmetlerinin kolaylaştırılmasını sağlayan Online Proje Denetimi, Makina Mobil, eğitim ve yayınların dijitalleştirilmesi ve Makina TV gibi projeleriyle dijitalleşme sürecine giren Odamız, geleceğin resmini çekmeye ve sektöre öncülük etmeye devam edecek.

Son olarak, etkinlik için oluşturulan sanal sergi etkinlik sonrasında da 1 ay boyunca faaliyet göstermeye devam edecek.

Etkinliğimizi destekleyen kurum ve firmalarımıza teşekkür ederiz.

Teknoloji Sağlayıcı
Garage Atlas

Sektör Derneklerimiz
İSKAV
İSKİD
İZODER
MTMD
TTMD
TÜYAK

Katkıda Bulunan Firmalar
Friterm
Siemens
Techdata