''TOPLU TAŞIMA KAZALARI NASIL ÖNLENİR’’ PANELİNDE BULUŞUYORUZ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İstanbul Şubesi

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Güvenli Ulaşım İnisiyatifi Grubu’nun “Toplu Taşıma Kazaları Nasıl Önlenir?” paneline ev sahipliği yapıyor.

Son günlerde giderek artış gösteren toplu taşıma kazaları Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde düzenlenecek panelde tartışılacak. Panel 7 Nisan 2018 Cumartesi MMO İstanbul Şube’de düzenlenecek. Saat 14.00 – 18.00 arasında gerçekleşecek panelde sekiz konuşmacı yer alacak. Bu isimler Alpay LökFatih Tayyar DizdarCanbek HurmoğluÖzgür ŞenerMert İntepeAkif NurayBilal Yeşil ve Hüsnü Aslan.

Panel MMO Webinar üzerinden internetten interaktif olarak yayınlanacak.

’Gelin Birlikte Çözüm Arayalım’’

Artan kazaların can kaybı ve ekonomik olarak yarattığı tahribatın büyüklüğüne dikkat çekmek istediklerini kaydeden Güvenli Ulaşım İnisiyatifi kurucularından Alpay Lök, “Yollarda ve teknolojideki gelişime rağmen trafik kazalarını önlemede yetersiz kalınıyor. Özellikle son dönemdeki artan kazaların nedenleri üzerinde durmak ve çözüm yolları arayışına katkı sağlamak adına girişimlerde bulunmak istedik. Çünkü kazaların sonucunda birçok insanımızı kaybediyor, ekonomik olarak da büyük tahribatlar yaşanıyor. Biz bu duyarlılıkla Güvenli Ulaşım İnisiyatifi adı altında bir platform oluşturduk. Bu inisiyatif grubu içerisinde yol güvenliği uzmanları, iş güvenliği uzmanları, otomotiv üreticileri, ehliyet kursları, filo işletmecileri, sigortacılar, sivil toplum kuruluşları, sektör medyası, kamu yönetimi, sürücüler, mesleki eğitimciler, filo yönetimi sorumluları, mühendisler ve ilgili tüm taraflar bulunuyor. Hedeflerimizi üç yıllık bir çalışma programı ile belirledik. Bu hedeflerdeki ilerlemeleri de altı aylık ve yıllık değerlendirmeler şeklinde paylaşmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda ilk adım olarak 7 Nisan Cumartesi günü sekiz değerli uzmanın konuşmacı olarak yer alacağı bir panel düzenliyoruz. Panele toplu taşımada kazaların önlenmesine yönelik duyarlılık taşıyan herkesi davet ediyoruz. Gelin birlikte çözüm arayalım” dedi.