MÜHENDİSLİK GÜNLERİ’18, 9-10 MART’TA GERÇEKLEŞTİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İzmir Şubesi

Mühendislik Günleri’18, 9-10 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşti.

Şubemiz Öğrenci Üye Komisyonu tarafından düzenlenen Mühendislik Günleri’18, 9-10 Mart 2018 tarihlerinde Odamız Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şubemiz Başkan Vekili Melih Yalçın, bilim ve teknikteki gelişmelerle birlikte gelecek on yıllarda mühendislik mesleğinin öneminin hangi doğrultuda değişiklik göstereceğinin, gelecekte mühendisin hangi noktada duracağının tartışılması gereken konulardan olduğunu ifade ederek, “Mühendislik mesleğinin gelecekte hangi doğrultuda ilerleyeceği çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunların başında hiç şüphesiz bilim ve teknolojideki gelişmeler gelmektedir. Bilimsel bilgi miktarı her on yılda ortalama iki katına çıkarken ve okullarda edindiğimiz bilgilerin yüzde 5’i her yıl eski hale gelirken, mesleğimizin geleceğinde var olabilmek adına sürekli bir gelişim temel ihtiyacımız olarak karşımızda duruyor.  Bu nedenledir ki, günümüz koşullarında, mühendislik disiplinlerinin sürekli mesleki gelişimi hedefleyerek bilgi ve teknolojiyi takip etmesi gerekmektedir” diye konuştu. Yalçın’ın konuşmasının ardından Öğrenci Üye Komisyonu adına Hayri Altıntaş söz alarak komisyon çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

İki gün süren etkinlik kapsamında Otomasyon Teknolojisi, Dijital Dönüşüm, Nanoteknoloji, İnovasyon gibi başlıklarda oturumlar gerçekleşirken, Mühendislik Günleri’18 The Fellas grubunun verdiği konser ve kokteyl ile sona erdi.