Kaynak Mühendisliği Hizmetleri

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
İzmir Şubesi

Kaynak, üretimde önemli rol oynayan bir üretim yöntemidir. Basit konstrüksiyonlardan riskli konstrüksiyonlara, merdivenler, binalar, çelik yapılar, vinçler, köprüler, boru hatları, basınçlı kaplar, taşıma ve kaldırma ekipmanları gibi konstrüksiyonların imalatının önemli bir kısmını oluşturur. Bu sistemlerde kaynaklı imalat kalitesi çok kritik bir unsurdur.

Kaynaklı imalatta kalitenin sağlanması ve kaynak hatalarının önlenmesi için:
» Eğitimli ve sertifikalı üretim personeli
» Kalitesi güvence altına alınmış malzeme kullanımı;
» Onaylanmış talimatlarla çalışılması;
» Kaynak işleminin çok sıkı kontrol altında tutularak uygulanması;
» Kontrolü gerçekleştirecek personelin uygun nitelikte olması ve yetkilerle donatılması;
» Önleyici faaliyetler ve sürekli iyileşmenin sağlanması gerekmektedir.

Bu unsurları etkileyen işlemlerin en etkin şekilde yapıldığından emin olunması ve işlemin bütün aşamalarında uygun kontrollerin, muayenelerin yapılması önemlidir.


Bilgi ve Başvuru: Volkan Erdem
Telefon: (0232) 462 33 33 / 220
Faks: (0232) 486 20 60