ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL'UN TÜRK HARF İNKILABI HAFTASI İLE İLGİLİ MESAJI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/srv/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
Kayseri Şubesi

 Ulu Önder Atatürk’ün büyük devrimlerinden biri olan, Türk Harf İnkılabı 1 Kasım 1928 tarihinde kabul edilmiştir. Yeni Türk alfabesinin kabul edildiği bu tarihten itibaren her yıl 1-7 Kasım haftası Türk Harf İnkılabı olarak kutlanmaktadır.
 Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Atatürk birçok alanda devrim yapmıştır. ‘’Türk milletinin milli dili ve milli benliği bütün hayatında egemen ve esas kalacaktır.’’ sözüyle de belirttiği gibi, Türk dili Türkler için ebedi var olacaktır.
  Bu duygu ve düşüncelerle Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, tüm halkımızın Türk Harf İnkılabı Haftasını kutluyorum.