ASANSÖR PERİYODİK KONTROL MUAYENE ELEMANI (E-Kitap)

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

SUNUŞ

Çağımızda yaşanan değişim ve gelişmeler yüksek katlı yapıların artışına neden olmuş, asansörleri de yaşamımızın önemli ihtiyaçlarından birisi haline getirmiştir. 

Tasarımından imalatına, bakımından periyodik kontrolüne kadar her aşaması kontrol altında tutulması gereken asansörlerde, standart dışı ürün kullanılması veya bakımının yetkisiz ve ehil olmayan kişi ve firmalar tarafından yapılması sonucunda kazalar ve arızalar oluşabilmektedir. 

Dolayısıyla, insanların ve yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanımlarını sağlamak amacıyla taraflardan bağımsız bir başka göz tarafından periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, bu nedenle ve kamusal hizmet ve denetimde üstlendiği sorumluluk gereği, asansör periyodik kontrolü yapan muayene personeli ve aday muayene personellerine yönelik eğitim ders notlarını kapsayan bu kitabı hazırlamıştır. 

Bu kitapla asansör periyodik kontrolünde görev alacak muayene personeli veya aday muayene personeline yönelik Asansör Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirecek Muayene Personelinin Belgelendirilmesine Dair Tebliğ (Sgm: 2016/18) ile belirlenmiş olan konu başlıklarında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 

 

Yayın No: 
700
Yayın Yeri: 
Ankara
Sayfa Sayısı: 
208
ISBN: 
978-605-01-1266-5
Kitap Türü: 
Teknik Kitaplar