DOĞALGAZ İÇ TESİSAT UYGULAMA ESASLARI

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

Doğal gazın ülkemizde, elektrik üretimi ve ısınma amaçlı kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır. Makina Mühendisleri Odası, yatırımların başladığı ilk günden bugüne doğal gaz kullanımının planlı ve güvenli bir şekilde yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmakta, düzenlediği etkinlikler, yayınladığı kitap, dergi ve broşürlerle kamuoyunu bilgilendirmektedir.
Doğal gazın teslim noktasından son kullanıcıya kadar ulaştırılması sürecinde, projelendirme ve uygulama aşamalarında, doğal gaz tesisatını şartnamelere uygun yapabilmek için konusunda uzman mühendislerin yetiştirilmesi son derece önemlidir.
Gerçekleştirdiği eğitimlerle endüstri tesisleri ve konutlarda doğal gaz tesisatı yapacak makina mühendislerinin yetkilendirilmesini sağlayan MMO, bu kitabı, başta yetkilendirme eğitimlerine katılarak doğal gaz tesisatı konusunda çalışmayı amaçlayan makina mühendisleri olmak üzere, bu alanda çalışan tüm mühendis ve teknik elemanlar ile üniversitelerde eğitimini sürdüren makina mühendisi adaylarına yönelik olarak hazırlamıştır.
“Doğal Gaz İç Tesisat Uygulama Esasları” kitabını hazırlayan değerli üyelerimiz, Dr. Nuri Alpay Kürekci, Yüksel Yaşartekin, Hakan Yavuz ve Nafi Baran’a teşekkür ediyor, yaptığımız çalışmanın, doğal gazın doğru, bilinçli ve güvenli bir şekilde kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu
Ekim 2015

Yayın No: 
575-2
Yayın Yeri: 
ANKARA
Sayfa Sayısı: 
255
Kitap Türü: 
Teknik Kitaplar