HAVA KİRLİLİĞİ KONTROL TEKNOLOJİSİ: ABSORSİYON KULELERİ İLE KİRLİ GAZ VE PARTİKÜL TUTULMASI

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, yayın çalışmalarına büyük önem vermekte ve uzmanlık alanlarına giren konularda üyelerimizin, sektörde çalışan ilgili teknik personelin, öğrencilerin ve bilim insanlarının yararlandığı başvuru kitapları yayımlamaktadır. Bunlardan biri de “Hava Kirliliği Kontrol Teknolojisi: Absorsiyon Kuleleri ile Kirli Gaz ve Partikül Tutulması”dır.

Türkiye’de yanlış uygulanan sanayi, çevre ve kent politikalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan hava kirliliği konusu ve önleme yöntemleri, makina mühendisliğinin önemli çalışma alanlarından birisi haline gelmiştir. Bu nedenle kirlilik kaynakları, kirleticiler ve bunların kontrol altına alınmasında kullanılan tekniklerin neler olduğunun öğrenilmesi meslektaşlarımız ve sektörde çalışan teknik elemanlar için oldukça önem taşımaktadır. Kapsadığı konular itibarıyla bu kitap, sanayinin farklı alt sektörlerinde çalışan meslektaşlarımızın ve teknik elemanların temel bilgi eksikliklerini karşılamayı amaçlamaktadır.

Kitabı hazırlayan Makina Yüksek Mühendisi İbrahim Çakmanus’a ve emeği geçen MMO Yayın birimi çalışanlarına teşekkür ederiz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Mayıs 2017

                                                                                                                

Yayın No: 
666
Yayın Yeri: 
ANKARA
Sayfa Sayısı: 
350
Kitap Türü: 
Teknik Kitaplar