MEKANİK TASARIMDA KOROZYON VE ÖNLEMLERİ

×

Hata mesajı

  • User warning: The following module is missing from the file system: gmap. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/html/includes/bootstrap.inc).
  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 778 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 839 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 845 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

SUNUŞ

Odamız, uzmanlık alanlarındaki konularda meslektaşlarımızın gelişen teknolojiden yararlanması ve bilgi birikiminin artırılması amacıyla sürdürdüğü yayın çalışmalarına son derece önem vermektedir. Pek çoğu alanında ilk ve tek olan kitaplarımız, meslektaşlarımızın yanı sıra üniversite öğrencileri, sanayide çalışan diğer mühendisler ve teknik elemanlar tarafından başvuru kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Mekanik Tasarımında Korozyon ve Önlemleri kitabı sadece sanayide değil hayatımızın hemen her alanında karşılaştığımız korozyon sorunuyla ilgili tüm bilgileri içermekte ve nasıl önlenebileceğine dair yöntemler hakkında bilgi vermektedir. Kitabın makina mühendisi olarak korozyonu öğrenmek isteyenler ve mekanik alanda karşılaşılan uygulamalar için el kitabı olması hedeflenmektedir. Kitap genel mühendislik eğitimi almış, korozyon konusunda çalışan veya bu konuyu öğrenmek isteyen herkesin anlayabileceği dilde yazılmaya gayret edilmiştir.

Kitapta korozyonla ilgili tüm standartlar ve konuyla ilgili İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce bir terimler sözlüğü de yer almaktadır. Kitabın, sadece makina mühendisleri için değil aynı zamanda malzeme, metalurji mühendisleri, üretimde çalışan teknik personel ve mühendislik öğrencileri için de başvuru kaynağı olarak kullanılacağına inanıyoruz.    

Kitabın gerek yazılması, gerekse düzeltilmesi aşamasında gösterdiği özverili ve titiz çalışmaları nedeniyle Sayın Cahit Töre’ye ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yayın No: 
687
Yayın Yeri: 
ANKARA
Kitap Türü: 
Teknik Kitaplar