SANAYİNİN SORUNLARI VE ANALİZLERİ

×

Hata mesajı

  • Notice: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 771 satırı) içinde Undefined index: 3.0.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 777 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 781 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_glyphicons() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 841 satırı) içinde array_merge(): Argument #1 is not an array.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.
  • Warning: _bootstrap_icon() (/var/www/html/sites/all/themes/bootstrap/includes/common.inc dosyasının 875 satırı) içinde in_array() expects parameter 2 to be array, null given.

TMMOB adına Makina Mühendisleri Odası tarafından 11-12 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan TMMOB Sanayi Kongresi, ilk kez 1962 yılında düzenlenmiş ve o günden bugüne ülke sanayisi ve ekonomisi üzerine değerlendirmelerin, analizlerin üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşıldığı geniş katılımlı bir platform olmayı sürdürmüştür.
Bugün, ülke sanayileşmesinin önceliklerini, politikasını, uygulama araç ve yöntemini belirlemek, tartışmaya açmak ve “nasıl bir sanayi?” sorusuna yanıt aramak öncelikli ihtiyaç haline gelmiştir. Neoliberal, rantçı, kapkaççı, usulsüzlük ve yolsuzlukların sıradanlaştırıldığı, gelir dağılımının her geçen gün giderek daha da bozulduğu bu dönemde; emperyalizmden bağımsız siyasi bir iradeyle planlama, sanayileşme ve kalkınmada halkçı, toplumcu bir yaklaşım ve model ihtiyacı önümüzde acil yanıt beklemektedir.
Bu kapsamda, yirmincisini düzenleyeceğimiz TMMOB Sanayi Kongresi 2015 etkinliğinin ana teması “Başka Bir Sanayileşme Mümkün” olarak belirlenmiştir.
Bu kitap, Mustafa SÖNMEZ tarafından aylık olarak 12 sayı hazırlanan ve Oda Bülteni ile üyelerimize ve Oda web sayfası ile kamuoyunun erişimine açılan yazıların Kongre katılımcılarıyla paylaşılmak üzere birleştirilmesinden oluşmaktadır.
Kitabın önemli bir kaynak olacağına inancımızla, yazarı Mustafa SÖNMEZ’e ve yayıma hazırlayan yayın birimi çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Yayın No: 
652
Yayın Yeri: 
ANKARA
Kitap Türü: 
Etkinlik Kitapları